• Uroczystość Bożego Ciała
  przypada w czwartek 8 czerwca. Procesja Eucharystyczna wiodąca ulicami miasta jest wyrazem wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Udział w procesji jest osobistym świadectwem życia Eucharystią zaś w wymiarze wspólnoty wierzących jest hołdem składanym Chrystusowi obecnemu w „swoim ludzie”. Główna procesja rozpocznie się Mszą św. w Kościele św. Jadwigi o godz. 9.30. O godz. 10.15 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami – Cmentarną, Rzeszowską, Rynek, Piekarską, Kościuszki, Popiełuszki na Plac Solidarności gdzie nastąpi zakończenie procesji. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w Kościele św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza św. Udział tylko w  procesji nie zastępuje udziału we Mszy Świętej. 
   
 • Msze Św. w Uroczystość Bożego Ciała będą odprawiane w Farze św. Jadwigi o godz. 6.00; 7.30; 9.30 (przed procesją); ok.12.00 (po procesji) i 19.00.
   
 • Popołudniowe procesje w Parafiach -
  Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00 i Matki Bożej Anielskiej o godz. 17.00.
   
 • Do udziału w procesji zapraszamy
  i zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta zwłaszcza małe dzieci, dzieci z klas czwartych w strojach komunijnych. Zapraszamy wszelkie poczty sztandarowe reprezentujące ludzi identyfikujących się z wiarą katolicką. Procesję uświetni Miejska Orkiestra Dęta. Wszelkie asysty związane z baldachimem, feretronami, sztandarami, liturgią, prosimy o należyte przygotowanie do procesji.
   
 • Do wszystkich uczestników procesji
  kierujemy apel o należyte skupienie, powagę, zaniechanie zbędnych rozmów, zaniechanie sesji fotograficznych i filmowych, dostosowywanie się do poleceń służb porządkowych, zachowanie układu procesji i wytrwanie do końca. Prosimy również o zachowanie dystansu epidemicznego. Matki opiekujące się dziećmi sypiącymi kwiaty prosimy o dopilnowanie spójnego szpaleru i należytej estetyki procesji.
   
 • Cztery ołtarze na trasie procesji
  w obecnym roku przygotowują następujące grupy i parafianie:
  ołtarz I – Rada Parafialna, Kręgi Rodzin, Wspólnota Osób Owdowiałych i  SRK oraz mieszkańcy domów jednorodzinnych z ul. Świętosława, Malinowej i Wiśniowej;
  ołtarz II – SRK, Rycerstwo Niepokalanej, Straż Honorowa NSPJ, Grupa Intronizacyjna NSPJ, mieszkańcy domów jednorodzinnych z ul. Puszkina oraz z bloków nr 1 i 3 przy ul. Świętosława;
  ołtarz III – Rzemiosło, mieszkańcy Rynku, Sobieskiego, Targowa, Strażacka;
  ołtarz IV – KWC, Odnowa w Duchu Św., RŚŻ i mieszkańcy domów jednorodzinnych z ul. Rzecznej, Grottgera  i Głowackiego oraz z bloku nr 5 przy ul. Świętosława.
  Przedstawicieli tych grup prosimy o wcześniejszy kontakt ze S. Wawrzyną tel. 506350676.
   
 • Przypominamy o asystach do figur i sztandarów.
  Figury znajdują się w magazynie na plebanii. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie figur. 
   
 • Ogrodników i kwiaciarnie
  prosimy o ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy a także pomoc florystyczną.
   
 • W Oktawie Bożego Ciała
  uroczystą Eucharystię wraz z procesją celebrowana będzie codziennie o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci pierwszo-komunijne w strojach liturgicznych.
   
 • Premiera filmu „Miasto”
  zrealizowanego z okazji 140 rocznicy przybycia Sióstr Służebniczek do Dębicy odbędzie się 11 czerwca o godz. 17.00 w sali przy Kościele Klasztornym. O kulisach powstania filmu opowie reżyser i pomysłodawca Anna Szweda. Siostry Służebniczki zapraszają na premierę wszystkich dębiczan.

 

Intencje Apostolstwa Modlitwy

 Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.