• Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  przeżywana jest dzisiaj przez cały Kościół Katolicki. Katolicy uświadamiają sobie uświęcające działanie Ducha Świętego szczególnie w sakramencie chrztu i bierzmowania. 
   
 • Święto NMP Matki Kościoła
  przypada w poniedziałek. Msze św. będą sprawowane tak jak w dzień powszedni.
   
 • Ostatnie „Nabożeństwo Majowe”
  będzie w środę 31 maja. Zapraszamy do udziału.
   
 • Niedziela Trójcy Przenajświętszej  
  przypada 4 czerwca. Odpust w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie. W tym dniu kończy się również okres przyjęcia Komunii Świętej wielkanocnej.
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota
  przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca za grzechy lenistwa duchowego i braku odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła będzie w czwartek bezpośrednio po wieczornej mszy. W piątek nabożeństwa ku czci NSPJ będą o godz. 7.00; 8.00; 16.00 i 18.00. Spowiedź popołudniowa już od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00; 18.00.  
   
 • Z posługą sakramentalną
  do chorych kapłani udadzą się w piątek  od godz. 8.30.
   
 • Jubileusz 100-lecia istnienia Wspólnoty Franciszkańskiego III Zakonu Świeckich
  w Parafii Św. Jadwigi przeżywać będziemy w niedziele 4 czerwca podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10.30. W Jubileuszu wezmą udział OO. Kapucyni duchowi opiekunowie tej wspólnoty. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji wspólnoty III Zakonu Świeckich św. Franciszka z Asyżu.  
   
 • Nabożeństwa czerwcowe
  rozpoczną się w czwartek 1 czerwca i będą celebrowane w dni powszednie po wieczornej Mszy św. zaś w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.  
   
 • Uroczystość Bożego Ciała
  przypada 8 czerwca. Prosimy o przygotowanie asyst do sztandarów, feretronów i baldachimu. Prosimy o pomoc w przygotowaniu czterech ołtarzy na trasie tegorocznej procesji.
   
 • Przygotowanie rodziców  i chrzestnych do chrztu dziecka
  wymaga uczestnictwa w tzw. katechezie przed chrztem. Katecheza prowadzona jest we wszystkich parafiach, przed wyznaczonym terminem chrztu. Obejmuje ona dwa zagadnienia: teologię tego sakramentu oraz liturgię. Spotkanie jest przypomnieniem lub nawet uświadomieniem o ważności tego sakramentu. Wielu rodziców jak i chrzestnych nie mają pojęcia po co chrzci się dziecko; najczęściej odpowiadają – tak trzeba, taki jest zwyczaj. Tymczasem chrzest gładzi grzech pierworodny i zapoczątkowuje wiarę u dziecka, którą rodzice i chrzestni mają obowiązek rozwijać; przecież takie składają przyrzeczenie. Niestety o tym wszystkim często zapominają skupiając się jedynie na imprezie rodzinno-towarzyskiej. Spróbujmy poważnie traktować chrzest dziecka, a jeżeli nie jesteśmy na to gotowi to odłóżmy chrzest na bardziej świadomy czas.