• Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca
  będzie dzisiaj o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich członków.
   
 • III Zakon Świeckich Św. Franciszka
  spotyka się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 w Domu św. Jadwigi. Zainteresowanych tą formą pobożności, mającą kilkusetletnią tradycję zapraszamy na spotkanie.
   
 • Sakrament Bierzmowania
  przyjmie młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w poniedziałek 8 maja o godz. 18.00. Szafarzem sakramentu będzie biskup Artur Ważny. Prosimy o modlitwę w intencji bierzmowanych. Nabożeństwo majowe w tym dniu będzie bezpośrednio po uroczystości czyli ok. godz. 19.10.
   
 • Nabożeństwo fatimskie
  będzie w najbliższą sobotę 13 maja o godz. 18.30 w połączeniu z „majówką”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian. Pamiętamy o zabranie ze sobą lampionów.
   
 • Świadectwem swojej pracy
  na misjach w Gambii podzieli się nasza parafianka Gabriela Pyzia w najbliższą niedzielę 14 maja podczas wszystkich Mszy św. W kaplicy Domu Św. Jadwigi będzie można zobaczyć multimedialną prezentację z pracy w Gambii a także usłyszeć coś więcej. Ponadto będzie funkcjonował „Sklepik Misyjny” Wolontariatu Salezjańskiego. W „białym tygodniu” Gabriela spotka się z dziećmi pierwszokomunijnymi, by opowiedzieć im o misjach a chętni będą mogli sobie wykonać fotki w oryginalnych strojach afrykańskich.   
   
 • Spotkania modlitewno–formacyjne:
  Straż Honorowa NSPJ – środa godz.16.30;
  Wspólnota Intronizacji NSPJ – piątek godz. 16.30.
   
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas
  będzie we wtorek 9 maja o godz. 16.30.
   
 • Nabożeństwa majowe
  wrosły w polską tradycję maryjną już w pierwszej połowie XIX wieku. Kiedyś „majówki” były nabożeństwami cieszącymi się ogromną frekwencją, szczególnie dzieci. Dzisiaj warunki cywilizacyjne znacznie się zmieniły i liczba uczestniczących w tychże nabożeństwach bardzo spadła. Apelujemy, by mimo wszystko rozwijać pobożność maryjną u dzieci poprzez udział w nabożeństwach majowych. Jeżeli nie można przybyć do kościoła na określoną godzinę to można  uczestniczyć w „majówkach” przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Ponadto można śpiewać „majówkę” w gronie rodzinnym – wyłączyć wszystko i przez 20 minut wyśpiewać litanie i maryjne pieśni z pożytkiem dla całej rodziny.

 

Muzeum Regionalne w Dębicy

obchodzi 20 lat swojej działalności. Z tej okazji zostanie odprawiona w Kościele Św. Jadwigi w Dębicy dziękczynna Msza św. w piątek 12 maja o godz. 8.00. Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie internetowej muzeum, natomiast w piątek  o godz. 13.30 zostaną otwarte wystawy: Portret miasta i jego mieszkańców 1358-1939 oraz Ziemia dębicka w pradziejach i wczesnym średniowieczu.  

 


 

Intencje Apostolstwa Modlitwy

 Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.