• Nabożeństwa majowe
  rozpoczynają się w poniedziałek 1 maja po mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30. W dni powszednie nabożeństwa będą odprawiane bezpośrednio po wieczornej mszy czyli ok. godz. 18.30, zaś w niedziele o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału zwłaszcza dzieci szkolne. Podtrzymujmy również tradycję śpiewanie „majówek” przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. W wielu rodzinach jest praktykowane śpiewanie „majówki” w ramach wieczornej modlitwy.
   
 • Nabożeństwo dla Róż Różańcowych
  będzie w najbliższą niedzielę o godz. 16.00.
   
 • Uroczystość NMP Królowej Polski i zarazem Święto Narodowe 3 Maja
  przypada w środę  3 maja. O godz. 10.30 - ceremoniał patriotyczny na Rynku; o godz. 11.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny na Placu Solidarności a po jej zakończeniu złożenie wiązanek kwiatów pod Figurą Matki Bożej na Placu Gryfitów. Wieczorem o godz. 18.00 w DK Mors wręczenie tytułu „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego” i premiera musicalu „Rycerskość wieśniacza” w wykonaniu dębiczan i nie tylko, pod dyrekcją Pawła Adamka.
   
 • Msze święte
  w dniu 3 Maja będą sprawowane tak jak w dzień powszedni.
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota
  przypadają w tym tygodniu. W czwartek adoracja wynagradzająca za grzechy ośmieszania i krytykowania Kościoła Chrystusowego  W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ będzie o godz. 7.00; 8.00; 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi już od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00 i 18.00.
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30.
   
 • Rycerstwo Niepokalanej
  organizuje wyjazd do Łagiewnik w dniu 13 maja na spotkanie modlitewne. Wyjazd o godz. 7.30 z Placu Solidarności, koszt 40 zł, zapisy tel. 510556107 lub w kancelarii. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce.
   
 • Przygotowanie duchowe tzw. triduum przed sakramentem bierzmowania
  dla młodzieży będzie w dniach 4, 5, 6 maja o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także rodziców i rodziny kandydatów. Prosimy traktować to jako obowiązek.
   
 • Sakrament bierzmowania przyjmie młodzież klas ósmych
  w poniedziałek 8 maja o godz. 18.00 przez posługę Biskupa Artura Ważnego. Rodziny bierzmowanych zapraszamy do wzięcia udziału w tym ważnym dla bierzmowanych wydarzeniu, zaś wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji młodzieży przyjmującej sakrament.
   
 • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Nadzieja"
  zaprasza na spotkania poświęcone wzrastaniu w modlitwie przez 3 kolejne piątki (5,12 i 26 maja) w Domu św. Jadwigi, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
   
 • Odpust w Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika
  będzie w dniach od 7 do 14 maja. Program uroczystości odpustowych podany jest na plakacie i na stronach internetowych Parafii w Szczepanowie. 

 

Dominik Nowak należący do Towarzystwa Salezjańskiego, nasz parafianin, przyjmie w dniu 20 maja 2023 roku święcenia diakonatu. Jeśli ktoś wie o przeszkodach w przyjęciu tychże święceń proszony jest o powiadomienie władz Towarzystwa Salezjańskiego Inspektorii Krakowskiej p. w. św. Jacka w Krakowie, ul. Bałuckiego 8, 30-318 Kraków. Prosimy o modlitwę w intencji Dominika, by godnie realizował swoje powołanie.