• Uroczystość Objawienia Pańskiego
  przypada w piątek 6 stycznia. Msze św. będą celebrowane tak jak w każdą niedzielę. Po każdej mszy będzie poświeceni złota, kadzidła, mirry i kredy. Przynieśmy te symbole ze sobą, by pogłębić przeżycia związane z Bożym Narodzeniem. Uroczystość ta jest również Dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej oraz Misyjnym Dniem Dziecka. Modlimy się za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji.
   
 • Młodzież naszej parafii
  w Uroczystość Trzech Króli  będzie rozprowadzać poświęcone: kadzidło i kredę. Ofiary zebrane przy tej okazji zasilą fundusz wakacyjnego wyjazdu.
   
 • Orszak Trzech Króli
  wyruszy z kościoła Ducha Świętego 6 stycznia po mszy o godz. 12.00. Trasa orszaku: ulice Chopina, Nosala, Sobieskiego, Rynek – zakończenie. Zachęcamy do udziału w orszaku zwłaszcza rodziny z dziećmi.
   
 • Pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca
  przypadają w tym tygodniu. W czwartek adoracja wynagradzająca za grzechy braku miłości w rodzinach, będzie bezpośrednio po wieczornej mszy. Zakończenie adoracji o godz. 20.00. W piątek przeżywamy Uroczystość Trzech Króli, natomiast w sobotę nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca NMP będzie po mszach o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Ofiary na urządzenie Żłóbka złożyły Róże Różańcowe:
  Św. Kingi, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Św. Jadwigi, Św. Elżbiety, Św. Klary, Św. Rity, Św. Heleny, Św. Małgorzaty, Św. Genowefy, Św. Julii, Św. Zofii, bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Matki Bożej z Lourdes, Św. Marii Magdaleny, Św. Barbary, Św. Faustyny, Św. O. Pio, Św. Matki Teresy z Kalkuty, Św. Weroniki, Św. Agaty,  Franciszkański Zakon Świeckich oraz Eugeniusz Mika i anonimowa rodzina.
   
 • Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu szopki
  oraz świątecznej dekoracji kościoła stałej ekipie dekoracyjnej naszych parafian a także młodzieży oraz Siostrze Wawrzynie.

 • Niedziela Chrztu Pańskiego przypada za tydzień.
  Wtedy również kończy się Okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna się pierwsza część Okresu Zwykłego.
   
 • Siostry Służebniczki
  zapraszają na Jasełka, które odbędą się w niedzielę 8 stycznia o godz. 14.00 i 17.00 w klasztorze przy ul. Krakowskiej.

 • Plan wizyt duszpasterskich  --->

 

Intencje Apostolstwa Modlitwy

Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.