• Ostatni tydzień, w którym możemy uczestniczyć w Roratach:
  rano o godz. 6.00 i wieczorem o godz. 18.00 (dla dzieci). Zachęcamy do udziału w tym tradycyjnym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.
   
 • Spowiedź adwentowa
  będzie w czwartek i piątek: od godz. 8.00 do 10.00; 10.30 – 12.00 ; 15.00 do 16.30; 17.00 – 19.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wigilię.
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  kapłani udadzą się w czwartek (22.12) od godz. 8.30. Natomiast Ks. Stanisław odwiedzi chorych w swoim rejonie w piątek od godz. 10.00. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie chorych – tel. 6833445 – do środy włącznie w godzinach 8.30–11.00 i 16.00–18.00.
   
 • Wigilia Bożego Narodzenia
  przypada w sobotę. Msze św. odprawiane będą tylko rano. Spowiedź dla spóźnialskich do godz. 9.00. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. Pasterka będzie celebrowana tradycyjnie o godz. 24.00.
   
 • Boże Narodzenie
  jest pamiątką narodzenia Zbawiciela Świata, Jezusa Chrystusa. Chciejmy o tym pamiętać przeżywając radośnie ten czas zgodnie z katolicka tradycją i w gronie rodzinnym.
   
 • Drugi dzień świąt w tym roku zbiega się ze Świętem Najświętszej Rodziny.
  W tym dniu pary małżeńskie będą przeżywały swoje jubileusze 25-lecia i 50-lecia przyjęcia Sakramentu Małżeństwa. W tym roku obydwa jubileusze będą przeżywane podczas mszy o godz. 10.30. Zgłoszenia przyjmujemy tylko do wtorku włącznie.
   
 • Wizyta duszpasterska czyli kolęda
  powraca do wieloletniej tradycji. W wyznaczonych terminach kapłani będą odwiedzać nasze domy. W związku z tym prosimy o zaznajomienie się z planem wizyt zamieszczanym w Informatorze a także na stronach parafii. W przypadku jakiejś infekcji w danym domu (mieszkaniu) prosimy o wyraźne powiadomienie duszpasterza i odłożenie wizyty na później lub na przyszły rok.  
   
 • Opłatki wigilijne, pobłogosławione,
  są do wzięcia z naszego kościoła; takimi opłatkami powinno się przełamywać podczas wieczerzy wigilijnej. Również są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; zechciejmy je  nabyć mając świadomość wspierania tym gestem biedne dzieci.    

 • Nie zapominajmy, szczególnie w tym okresie, o osobach samotnych, biednych, nie radzących sobie życiowo. Trzeba roztropnej odwagi by chcieć dostrzec takie osoby. Zwróćmy także uwagę na ogrzewanie w miejscu zamieszkiwania tych osób  i w razie potrzeby interweniujmy sami lub powiadamiając instytucje pomocowe.

 • Osoby chętne do pomocy przy dekoracji świątecznej kościoła, ustawieniu szopki prosimy o przyjście w czwartek na godz. 19.00. Natomiast prosimy o pomoc we wcześniejszym przygotowaniu elementów dekoracji: kontakt ze Siostrą Wawrzyną tel. 506350676.   


„Świece okopowe dla żołnierzy”

to akcja wspierania walczących na Ukrainie żołnierzy organizowana przez Szkołę Podstawową Nr 9 Dębicy. Do produkcji potrzebna jest parafina i wosk;  w związku z tym zostanie przeprowadzona zbiórka niepotrzebnych świec, wkładów zniczowych, która potrwa do 15 stycznia 2023 roku. Przy kościele św. Jadwigi będzie wystawiony oznakowany pojemnik i tam będzie można wrzucać  parafinę i wosk.