• Adwent,
  który rozpoczyna się dzisiejszą niedzielą, jest czasem oczekiwania, nawrócenia i nadziei związanej z pamiątką narodzin Jezusa Chrystusa. Trwa przez cztery niedziele.

 • W dzisiejszą niedzielę kazania głosi proboszcz Parafii Chojnik Ks. Krzysztof Mirek
  i prosi o wsparcie dla budującego się tam kościoła. W duchu wspólnoty diecezjalnej dzielimy się swoim groszem i przez dłuższy czas będziemy patronować tej budowie.
   
 • Msze roratnie
  odprawiane będą codziennie w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Natomiast o godz. 18.00 będą roraty dla dzieci (dzieci przychodzą z lampionami). Podtrzymujemy starą tradycję oczekiwania wraz z Matką Bożą na Narodzenie Syna Bożego.
   
 • Pierwszy czwartek i piątek i sobota przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca za grzechy pychy wobec Boga będzie w czwartek po wieczornej mszy. W piątek nabożeństwa ku czci NSPJ będą o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00; okazja do spowiedzi od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Kapłani udadzą się z posługa duszpasterską do chorych
  w piątek od godz. 8.30. Chorych, którzy jeszcze nie korzystali z tej posługi zgłaszamy telefonicznie do kancelarii w godzinach 8.30–10.00 i 16.30-18.00 do czwartku włącznie.
   
 • Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
  przypada w najbliższą niedzielę. Z tej racji przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
   
 • Jubileusze małżeńskie (50-lecie i 25-lecie)w mijającym roku przeżywa wiele par małżeńskich. Zapraszamy małżonków do wspólnego świętowania tychże Jubileuszy w drugi dzień świąt czyli 26 grudnia. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii swojego udziału, gdyż jest to konieczne ze względów organizacyjnych. Rodziny Jubilatów prosimy o zachętę i przygotowanie domowej uroczystości.
   
 • Poświęcone opłatki wigilijne
  będzie można otrzymać w naszym kościele w drugą, trzecią i czwartą niedzielę Adwentu. Niech właśnie te opłatki goszczą na naszych stołach w Wigilijny wieczór. Jest to wyraz więzi wyrastającej z wiary przeżywanej także w kościele parafialnym gdzie się uświęcamy poprzez sakramenty i sakramentalia. Przyniesienie opłatka właśnie z kościoła jest jednym z elementów religijnego przeżywania wigilii. Nie pozbywajmy się polskiej tradycji szanującej sacrum na  rzecz konsumpcji. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie pracowników kościelnych.
   
 • Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP
  rozpocznie się w we wtorek 29 listopada. W dni powszednie nowenna będzie po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcamy do udziału. 
   
 • Nabożeństwo dla Róż żywego Różańca
  będzie w najbliższą niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkie Róże do wspólnej modlitwy. 
   
 • Tablica z nekrologami
  umieszczona przy bramie kościelnej mimo naszego apelu jest nadal pozbawiana tzw. magnesików mocujących klepsydry. Ktoś nadal je kradnie. Magnesiki będą oznaczane krzyżykami, może złodziej się opamięta i zaprzestanie tego procederu.
   
 • Świece wigilijne dzieła pomocy dzieciom
  są do nabycia w przedsionku koło zakrystii.