• Spotkanie Duszpasterskiej Grupy Dzieci Niepełnosprawnych
  będzie w poniedziałek 21 listopada o godz. 15.30. Zapraszamy dzieci i opiekunów.

 • Adwent rozpoczyna
  się w przyszłą niedzielę, jest to okres liturgiczny w Kościele katolickim, przygotowujący wiernych na świadome i owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
   
 • Rada Duszpasterska
  odbyła w miniony wtorek swoje pierwsze posiedzenie. Członkowie złożyli stosowną przysięgę, otrzymali akty nominacyjne oraz dokonali wyboru zarządu Rady. Zarząd składa się z przewodniczącego, którym jest proboszcz oraz zastępcy przewodniczącego i sekretarza. Zastępcą został wybrany Pan Jacek Nowak zaś sekretarzem Pani Marta Gulis.  
   
 • Pięćdziesiąt lat istnieje w Dębicy Miejska Komunikacja Samochodowa.
  Z tej okazji została dzisiaj odprawiona o godz. 10.30 Msza św. dziękczynna.           

 • Duszpasterska Grupa Kolejarzy
  zaprasza na wypominki zmarłych, modlitwę różańcową oraz Mszę św. za zmarłych kolejarzy regionu dębickiego, w piątek 25 listopada, o godz. 17.15.
   
 • Krótkofalowców z Dębicy i okolic
  zapraszamy do  udziału w tradycyjnej Mszy żałobnej za zmarłych krótkofalowców, która będzie we wtorek 22 listopada o godz. 18.00 w kościele Św. Jadwigi. Po nabożeństwie będzie towarzyskie spotkanie. 
   
 • „Pomoc Kościołowi w potrzebie”
  to działania zmierzające do pozyskani środków materialnych celem wspomożenia wspólnot katolickich na całym świecie, które potrzebują takiego wsparcia. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć  naszych braci wrzucając jakiś grosz do puszek.
   
 • Proboszcz Parafii Chojnik Ks. Krzysztof Mirek
  w najbliższą niedzielę 27 listopada, wygłosi kazania i poprosi o wsparcie ofiarami pieniężnymi budowanego w tejże parafii kościoła. Biskup tarnowski wyznaczył naszą parafię do tzw. patronatu nad budującym się w tej parafii kościołem.
   
 • Tablica z nekrologami
  umieszczona przy bramie kościelnej jest systematycznie pozbawiana tzw. magnesików mocujących klepsydry. Ktoś po prostu je kradnie. Nowa partia magnesików będzie oznaczana krzyżykami, może złodziej się opamięta i zaprzestanie tego głupiego procederu a także odda skradzione magnesiki; jeżeli są mu konieczne to w kancelarii czekają na niego różnokolorowe w liczbie 25 sztuk.  

 

 Międzynarodowy Festiwal
„DĘBICKIE KORZENIE” – KRZYSZTOF PENDERECKI IN MEMORIAM

 odbywał się będzie w dniach od 20 do 26 listopada w Dębicy. Rozpocznie go „Koncert Cecyliański” w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.00 w kościele Ducha Świętego. Natomiast w środę 23 listopada o godz. 19.30 w kościele Św. Jadwigi będzie „Koncert Urodzinowy” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Podkarpackiej. Wstęp wolny. Program festiwalu umieszczony jest na plakatach a także stronach internetowych.