• Rocznicę poświęcenia naszego kościoła
  przeżywamy w dzisiejszą niedzielę. W tym roku mija 464 lata od rozpoczęcia w roku 1558 budowy naszego kościoła, która zakończyła się konsekracją w 1650 roku. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni i za pokolenia, które w tym miejscu uświęcały swoje życie.  Równocześnie składamy podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają utrzymanie naszej świątyni.
   
 • Uroczystość Wszystkich Świętych
  przypada we wtorek 1 listopada. Kościół Katolicki wspomina w tym dniu ludzi, którzy osiągnęli niebo. Ten dzień ma nam uzmysłowić cel naszej wędrówki ziemskiej a także ożywić  więź z tymi, którzy odeszli do radości nieba. Msze św. będą o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 14.00 i 18.00.
  Zwracamy uwagę, na zmianę – o godz. 14.00 nie będzie mszy na Starym Cmentarzu tylko w kościele, po której o godz. 15.00 wyruszy na Stary Cmentarz procesja z przewidzianą na ten dzień liturgią.
   
 • Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny
  przypada we wtorek 2 listopada. W tym dniu modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych.  Msze św. będą celebrowane o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 16.00; 18.00. O godz. 9.00 msza św. będzie ofiarowana za zmarłych proboszczów Parafii Św. Jadwigi.
   
 • Różaniec za zmarłych we wtorek 3 listopada
  rozpocznie się o godz. 17.00, zaś o godz. 17.30 odbędą tzw. „wypominki partyzanckie”.
   
 • Zaduszki ze św. Janem Pawłem II
  w wykonaniu Grupy „SAFO” z Miejskiego Ośrodka Kultury będą we wtorek bezpośrednio po wieczornej mszy o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej refleksji ze św. Janem Pawłem II.   
   
 • Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca
  będzie w niedzielę 6 listopada o godz. 16.00. Będziemy się modlić za zmarłych członków tychże wspólnot.
   
 • Modlitwa za zmarłych czyli tzw. „wypominki”
  w listopadzie będzie codziennie o godz. 17.15  Zapraszamy do udziału.
   
 • Pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca
  przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca za grzechy lekceważenia zbawienia, rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej mszy a zakończy o godz. 20.00. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ będzie o godz. 7.00; 8.00; 16.00; 18.00. Spowiedź od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Kapłani odwiedzą chorych
  z posługą sakramentalną w pierwszy piątek od godz. 8.30.
   
 • Przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny
  za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych. Muszą być również spełnione zwyczajne warunki: Komunia Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
   
 • Odpust zupełny za zmarłych
  można uzyskać spełniając następujące warunki: brak przywiązania do grzechu; stan łaski uświęcającej; przyjęcie Komunii św.; odmówienie modlitwy (jakiejkolwiek) w intencjach Ojca Świętego; wykonanie czynności związanych z danym odpustem. Czynnościami w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny są – nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę. Czynnościami w we wszystkie dni listopada są nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Po jednej Komunii św. można zyskać tylko jeden odpust w intencji jednej zmarłej osoby. Tak więc, praktycznie jednego dnia można zyskać jeden odpust. Można też i drugi, ale trzeba przystąpić drugi raz do Komunii św. i to podczas mszy św.. Odnówmy naszą wiarę w odpusty i zyskujmy je dla dobra bliskich zmarłych, którym z pewnością wiele zawdzięczamy.
   
 • Lectio Divina z Maryją
  organizują Siostry Służebniczki dla dziewcząt 17+ w dniach 4-6 listopada w Dębicy ul. Bojanowskiego 8-10 Kontakt s. Klaudia tel. 515 284 863.
   
 • W październiku odbywa się liczeni wiernych
  na potrzeby Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce. W tym roku wybrano niedzielę 9 października. W naszej parafii ze względu na Misje Święte liczenie przesunięto na dzień 23 października. Liczba osób zobowiązanych do uczestnictwa w niedzielnej Mszy powinna kształtować się na poziomie 6500 osób. Ostatnie liczenie przyniosło następujące wyniki: w niedzielnej  Mszy uczestniczyło 2977 osób zaś Komunię przyjęło 1518 osób. Wynik ten wskazuje na nieznaczny wzrost w stosunku do ubiegłego roku (2801), ale jest to wynik znacznie gorszy od czasu przez pandemią kiedy liczba uczestniczących wynosiła ok. 4000 osób. Niestety wiele osób jeszcze tkwi w błędnym przekonaniu, że we Mszy można uczestniczyć przez transmisje medialne. Przy okazji wyjaśnienie: transmisja jest jedynie pomocą w przeżywaniu niedzieli dla osób, które obiektywnie nie mogą uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej w kościele; nie można uczestniczyć we Mszy św. przez transmisję!    


Wyniki wyborów do Rady Duszpasterskiej Parafii Św. Jadwigi w Dębicy

 Wybory do Rady Duszpasterskiej Parafii Św. Jadwigi w Dębicy, które odbyły się w ubiegłą niedzielę przyniosły następujące rozstrzygniecie.  

 1. Nowak Jacek - 41
 2. Aletański Andrzej – 35
 3. Świstak Maria - 23
 4. Stalec Magdalena - 23 
 5. Bielatowicz Elżbieta - 22
 6. Łoch Robert - 18
 7. Kuciemba Tadeusz – 16  
 8. Bochenek Alicja – 15 
 9. Bochenek Stanisław - 15
 10. Łoch Lucyna - 14
 11. Sulisz Anna – 14 
 12. Nowak – Stawarska Małgorzata – 14
 13. Dobosz Andrzej – 14 
 14. Róg Helena – 10 
 15. Wróbel Marta -   10 
 16. Pisarczyk Grażyna – 10 (z nominacji proboszcza)
 17. Stawarski Adam – 9 
 18. Pietruszewski Krzysztof - 9
 19. Pietruszewska Agnieszka – 7 
 20. Sok Marek – 7
 21. Goleń Piotr – 7
 22. Drąg Łukasz – 6  
 23. Zagórska Ewa - 5
 24. Bachara Edyta – 0

 W wyborach do Rady Duszpasterskiej oddano 344 głosy ważne i 2 nieważne. Wszystkim kandydatom dziękujemy za odwagę kandydowania zaś oddającym głosy za poczucie wspólnoty. Ilość oddanych głosów jest niewielka w stosunku do liczebności parafii, ale wynik a to z faktu, że kandydaci są znani jedynie w najbliższym sąsiedztwie co doskonale widać z liczny oddanych głosów na poszczególnych kandydatów. Zgodnie z ogłoszeniem do Rady z wyborów wchodzi 15 osób, które uzyskały kolejną liczbę głosów mieszczącą ich w tej grupie. Ponieważ na miejsca  14 i 15 trzech kandydatów otrzymało po 10 głosów do Rady wchodzą z wyboru dwie starsze wiekiem osoby zaś trzecia wchodzi do Rady z nominacji proboszcza. Pełna lista Członków  Rady Duszpasterskiej VII kadencji zostanie podana w najbliższą niedzielę.