• Uroczystość Narodzenia NMP
  głównej patronki diecezji tarnowskiej przypada w czwartek 8 września. W tym dniu polecamy matce Bożej wszystkie sprawy tarnowskiego Kościoła.
   
 • Tradycyjna pielgrzymka piesza wiernych naszej parafii do Zawady
  wyruszy z Fary św. Jadwigi we wtorek 6 września o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian. 
   
 • Pielgrzymka chorych do Zawady
  będzie w środę 7 września, Msza św. w sanktuarium o godz. 9.00. Wzorem dawnej tradycji organizujemy wyjazd autokarem o godz. 8.00; zgłoszenia telefoniczne do kancelarii w poniedziałek i wtorek. Prosimy o umożliwienie indywidualnego dojazdu chorym i starszym do Zawady.
   
 • Dzień Młodzieży w czasie Odpustu Jubileuszowego w Zawadzie
  będzie w piątek 9 września. Msza św. dla młodych będzie o godz. 18.00 oraz spotkanie. Młodzież uczącą się, pracującą, studiującą zapraszamy do pielgrzymowania (indywidualnego) w piątek do Sanktuarium w Zawadzie.
   
 • Pielgrzymka piesza Dziewczęcej Służby Maryjnej, ministrantów i lektorów a także dzieci szkolnych
  do Zawady odbędzie się w sobotę 10 września; zbiórka przy kościele św. Jadwigi o godz. 8.00. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce także rodziny ministrantów, lektorów i członkiń DSM.
   
 • Okręgowe  Duszpasterstwo  RDE PENUEL 
  zaprasza młodzież na wspólną pielgrzymkę pieszą  do Zawady  w piątek 9 września: 15.40 zbiórka na Placu Solidarności i wymarsz; godz. 18.00 - Msza św.; 19.00  -  integracja i posiłek; 20.00 – Uwielbienie; 21.00 – Apel Jasnogórski.
   
 • Rodziców kandydatów do bierzmowania
  (klasy VIII) zapraszamy w czwartek 8 września na godz. 19.00 do Kościoła Świętej Jadwigi na spotkanie informacyjno – organizacyjne.

 • Spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki do Ziemi Świętej
  odbędzie się we wtorek 6 września o godz. 16.00 w domu św. Jadwigi.
   
 • Tak jak było to komunikowane w ostatnią niedzielę
  dzisiaj nie będzie już mszy o godz. 20.30, natomiast  powraca msza o godz. 17.00. Prosimy to wziąć pod uwagę planując udział w niedzielnej Eucharystii. 

 • Składka inwestycyjna
  będzie w najbliższą niedzielę. Za wszelkie ofiary dziękujemy.
   
 • Kancelaria parafii wraca
  do normalnych godzin otwarcia: wtorek – piątek 8.30-10.00 i 16.30 – 18.00.

 •  Placówka Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei”
  prowadzona przez Siostry Służebniczki zaprasza do udziału w nowym roku szkolnym. Zapisy i wszelkie informacje Klasztor przy ul. Krakowskiej 15.|
   
 • „Spotkania z historią Służebniczek Dębickich”
  w Domu Generalnym to propozycja dla zorganizowanych grup dzieci, młodzieży i dorosłych w poniedziałki od. 8.30 do 13.30. Kontakt z s. Agnieszką Skrzypek tel. 510065072 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 


 Wielki Odpust Zawadzki
pod hasłem „Maryjo Zawadzka, Królowo Pokoju módl się za nami”,

rozpoczął się w sobotę 3 września w Sanktuarium Maryjnym w Zawadzie. Szczegółowy program odpustu podany jest na plakacie a także na stronach internetowych parafii w Zawadzie. Kustosz wraz z parafianami zapraszają do pielgrzymowania, by przed cudownym obrazem Matki Bożej Zawadzkiej  wypraszać potrzebne łaski dla siebie i dla najbliższych. Odpust zakończy się w niedzielę 11 września.

 


Studia teologiczne i podyplomowe!

Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

 


Bicyklomania organizowana przez Urząd Miasta odbędzie się w sobotę 10 września, początek Plac Solidarności godz. 10.00 a zakończenie na Stadionie Miejskim przy ul. Akademickiej. Szczegóły i zgłoszenia na plakatach lub stronach internetowych miasta.