• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
  w tradycji katolickiej wiąże się z uczestnictwem dzieci i młodzieży we Mszy św. W czwartek pierwszego września: o godz. 8.00 będzie Msza św. dla młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Nr 4; o godz. 9.00 Msza św. dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej Nr 9. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie o dobry i spokojny rok szkolny 2022/2023.
   
 • Katechetami w szkołach naszej parafii
  w roku szkolnym 2022/2023 będą:
  I Liceum Ogólnoksztalcące – Ks. Rafał Jagoda, Ks. Roman Krukowski, Ks. Jakub Bączek;
  Zespół Szkół Nr 4 - Ks. Bogusław Soleński, Ks. Roman Krukowski;
  Szkoła Podstawowa Nr 9 - Ks. Stanisław Ryz, P. Agnieszka Wielgus, S. Joanna Włodarczyk.
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
  września przypadają w tym tygodniu. W czwartek adoracja wynagradzająca za grzechy lenistwa duchowego wypoczywających na wakacjach, będzie bezpośrednio p wieczornej mszy. W piątek nabożeństwa ku czci NSPJ będą p mszach o godz. 7.00; 8.00; 16.0 i 18.00. Spowiedź popołudniowa już od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP będą po mszach o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30. Prosimy o odpowiednie przygotowanie chorych i mieszkania na przyjęcie Chrystusa w Najświętszym  Sakramencie. Nie ma potrzeby zgłaszania tych chorych, którzy są objęci stałą opieką pierwszopiątkową. Natomiast należy zgłosić tych chorych, którzy jeszcze nie korzystali z tej posługi a chcą z niej korzystać.  
   
 • W czwartek zakończyła się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę.
  W grupie 11 Św. Jadwigi pielgrzymowało przez dziewięć dni 130 osób. Ponadto do grupy dołączały osoby mogące pielgrzymować tylko po kilka dni i była to zwykle grupa ok. 20 osób. Zaś w dniu wejścia grupa liczyła ok. 200 osób. Ta statystyka pokazuje potrzebę pielgrzymowania w takiej formie i być może w przyszłym roku więcej osób zechce wziąć udział w rekolekcjach pielgrzymkowych. Dziękujemy wszystkim organizatorom naszej grupy na czele z jej przewodnikiem ks. Rafałem Jagodą.  
   
 • Witamy w naszej wspólnocie nowego wikariusza Ks. Jakuba Bączka.
  Pochodzi z Jasienia k. Brzeska, wyświęcony na kapłana w 2019 roku a pierwszą jego placówką była Pogórska Wola. Pracę katechetyczną będzie prowadził w I Liceum Ogólnokształcącym. Otaczamy jego osobę serdecznością i modlitwą, aby dobrze wypełniał posłannictwo Kościoła.
   
 • Witamy także w naszej wspólnocie s. Wawrzynę Plata,
  Służebniczkę Dębicką, która podejmuje posługę troski o estetyczny wygląd naszej świątyni a także pomoc w przygotowaniu nabożeństw. Siostra pochodzi z Przyszowej, pierwsze śluby złożyła w roku 1981 a ostatnio pracowała w Parafii św. Pawła w Bochni. Otaczamy Siostrę naszą życzliwością i pomocą i zapewniamy o modlitwie w jej potrzebach. 
   
 • W najbliższą niedzielę 4 września nie będzie już Mszy św. o godz. 20.30
  i powraca Msza św. sprawowana zwykle o godz. 17.00. Prosimy to uwzględnić w planowaniu przyszłej niedzieli.
   
 • Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca
  będzie w najbliższą niedzielę o godz. 16.00. Prosimy to uwzględnić   w swoich planach.
   
 • Dzień skupienia dla narzeczonych
  będzie w niedzielę 4 września o godz. 10.00 w Domu św. Jadwigi. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania swojego udziału.

 


Wielki Odpust Zawadzki
pod hasłem „Maryjo Zawadzka, Królowo Pokoju módl się za nami”,

rozpoczyna się w sobotę 3 września w Sanktuarium Maryjnym w Zawadzie. Szczegółowy program odpustu podany jest na plakacie a także na stronach internetowych parafii w Zawadzie. Kustosz wraz z parafianami zapraszają do pielgrzymowania, by przed cudownym obrazem Matki Bożej Zawadzkiej  wypraszać potrzebne łaski dla siebie i dla najbliższych. Odpust zakończy się w niedzielę 11 września.