• Uroczystość Bożego Ciała
  przypada w czwartek 16 czerwca. Procesja Eucharystyczna wiodąca ulicami miasta jest wyrazem wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Udział w procesji jest osobistym świadectwem życia Eucharystią zaś w wymiarze wspólnoty wierzących jest hołdem składanym Chrystusowi obecnemu w „swoim ludzie”. Główna procesja rozpocznie się Mszą św. na Placu Solidarności o godz. 10.00. O godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami – Popiełuszki, Rzeszowską, Rynek, Piekarską, Kościuszki, Popiełuszki na Plac Solidarności gdzie nastąpi zakończenie procesji. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w Kościele św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza św. Udział tylko w  procesji nie zastępuje udziału we Mszy Świętej. 
   
 • Msze Św. w Uroczystość Bożego Ciała
  będą odprawiane w Farze św. Jadwigi o godz. 6.00; 7.30; 10.00 (przed procesją); ok.12.00 (po procesji) i 19.00.
   
 • Popołudniowe procesje w Parafiach - Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00 i Matki Bożej Anielskiej o godz. 17.00.
   
 • Do udziału w procesji zapraszamy
  i zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta zwłaszcza małe dzieci, dzieci z klas czwartych w strojach komunijnych. Zapraszamy wszelkie poczty sztandarowe reprezentujące ludzi identyfikujących się z wiarą katolicką. Procesję uświetni Miejska Orkiestra Dęta. Wszelkie asysty związane z baldachimem, feretronami, sztandarami, liturgią, prosimy o należyte przygotowanie do procesji.
   
 • Do wszystkich uczestników procesji
  kierujemy apel o należyte skupienie, powagę, zaniechanie zbędnych rozmów, zaniechanie sesji fotograficznych i filmowych, dostosowywanie się do poleceń służb porządkowych, zachowanie układu procesji i wytrwanie do końca. Prosimy również o zachowanie dystansu epidemicznego. Matki opiekujące się dziećmi sypiącymi kwiaty prosimy o dopilnowanie spójnego szpaleru i należytej estetyki procesji.
   
 • Cztery ołtarze na trasie procesji
  w obecnym roku przygotowują następujące grupy i parafianie: ołtarz I – Rada Parafialna, Kręgi Rodzin, Wspólnota Osób Owdowiałych i  SRK oraz mieszkańcy domów jednorodzinnych z ul. Świętosława, Malinowej i Wiśniowej; ołtarz II – SRK, Rycerstwo Niepokalanej, Straż Honorowa NSPJ, Grupa Intronizacyjna NSPJ, mieszkańcy domów jednorodzinnych z ul. Puszkina oraz z bloków nr 1 i 3 przy ul. Świętosława; ołtarz III – Rzemiosło, mieszkańcy Rynku, Sobieskiego, Targowa, Strażacka; ołtarz IV – KWC, Odnowa w Duchu Św., RŚŻ i mieszkańcy domów jednorodzinnych z ul. Rzecznej, Grottgera  i Głowackiego oraz z bloku nr 5 przy ul. Świętosława. Przedstawicieli tych grup prosimy o wcześniejszy kontakt ze S. Wieńczysławą tel. 784 131 071.
   
 • Przypominamy o asystach do figur i sztandarów.
  Figury znajdują się w magazynie na plebanii. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie figur. 
   
 • Ogrodników i kwiaciarnie
  prosimy o ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy a także pomoc florystyczną.
   
 • W Oktawie Bożego Ciała
  uroczystą Eucharystię wraz z procesją celebrowana będzie codziennie o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci pierwszo-komunijne w strojach liturgicznych. 

 • Rycerstwo Niepokalanej
  organizuje wyjazd do Wał Rudy i Zabawy na Drogę Krzyżową śladami Bł. Karoliny Kózkównej  w dniu 18 czerwca. Wyjazd o godz. 13.00 z Placu Solidarności, zapisy tel. 510556107, koszt 30 zł.

 

Koncert - Dębicki  Wieczór Uwielbienia

Boże Ciało

16 czerwca 2022 r. godz.20.00, Plac Solidarności

Zapraszamy wszystkich Dębiczan i nie tylko aby śpiewem, rozważaniem Słowa Bożego,  uwieńczyć tą piękną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.