• Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  przypada w najbliższą niedzielę 5 czerwca. Kościół wspomina wydarzenie z Pięćdziesiątnicy i wskazuje na obecność Ducha Świętego w życiu Kościoła.
   
 • Ostatnie Nabożeństwo Majowe
  będzie we wtorek. Zapraszamy do udziału – a takich, którzy jeszcze nie uczcili Matki Bożej tym nabożeństwem jest sporo.
   
 • Nabożeństwa czerwcowe
  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczną się w najbliższą środę; będą odprawiane w dni powszednie po wieczornej mszy zaś w niedziele po mszy o godz. 17.00.
   
 • Nowenna do Ducha Świętego
  jest odprawiana codziennie w ramach wieczornego nabożeństwa. Jest to równocześnie duchowe przygotowanie do sakramentu bierzmowania, który przyjmie młodzież naszej parafii w czwartek 9 czerwca.
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota
  przypadają w tym tygodniu. W czwartek adoracja wynagradzająca za lekceważenie obecności Ducha Świętego w naszym życiu rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej mszy. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ będzie o godz. 7.00; 8.00; 16.00; 18.00. Spowiedź po południu już od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Dzieci pierwszokomunijne
  rozpoczynają praktykę pierwszych piątków miesiąca. Przypominamy: w każdy pierwszy piątek należy przyjąć Komunię św. przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków. Ponieważ Pierwsza Komunia św. była niedawno (15.05) toteż dzieci nie muszą korzystać ze spowiedzi, tylko przyjmują Komunię św. w najbliższy piątek. Natomiast przed pierwszym piątkiem lipca dzieci już korzystają ze spowiedzi. Prosimy rodziców o dopilnowanie tej ważnej praktyki, odpowiednio planując także wakacyjny wypoczynek.
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30. Już nie ma potrzeby zgłaszania chorych, kapłani odwiedzą tych chorych, którzy zostali zgłoszeni w ubiegłym miesiącu i są one traktowane jako stałe. Jeżeli ktoś o tym zapomniał należy to uczynić do czwartku włącznie.
   
 • Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca
  będzie w najbliższą niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich członków jak również osoby pragnące się włączyć w ten niezwykły nurt modlitwy różańcowej zapoczątkowanej przez bł. Paulinę Jaricot – beatyfikowaną 22 maja w Lyonie.
   
 • Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała – 16 czerwca.
  Należy pomyśleć o asystach do feretronów, sztandarów czy baldachimu. Apelujemy do parafian o zaangażowanie w te asysty. Przykładowo: figura patronki św. Jadwigi nie ma asysty i pozostaje w magazynie; jest dosyć ciężka toteż wymaga męskiego ramienia. Może znajdą się silni i wierzący mężczyźni, by stworzyć asystę do tejże figury. Podobnie św. Józef ma niepełna obsadę.