• Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
  dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 9 będzie w niedzielę 15 maja o godz. 12.00. Z tej racji prosimy, aby osoby, które zwyczajowo uczestniczą we mszy świętej o tej godzinie, w tym dniu wybrały inną godzinę uczestnictwa w Eucharystii. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich rodziców.
   
 • Związana z Pierwszą Komunią - pierwsza spowiedź święta
  będzie w sobotę 14 maja od godz. 9.00. Prosimy rodziców o punktualne przybycie, ponieważ spowiedź poprzedzi nabożeństwo pokutne i ostanie wskazówki księdza katechety. O tej godzinie spowiadają się tylko dzieci; rodziców i rodziny prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w innym terminie.
   
 • Rocznica Pierwszej Komunii Świętej
  będzie w niedzielę 22 maja o godz. 12.00. Szczegóły tej uroczystości są podane zainteresowanym dzieciom i rodzicom.
   
 • Nabożeństwo Fatimskie
  będzie w piątek 13 maja po wieczornej mszy w połączeniu  z nabożeństwem majowym. W procesji z figurą Matki Bożej udamy się na Plac Gryfitów. Zabieramy ze sobą lampiony.  
   
 • Tydzień modlitw o powołania
  do służby w Kościele rozpoczyna się w dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza. Podczas nabożeństw majowych będziemy prosić o powołania z naszej parafii. 
   
 • Chorych zgłoszonych do posługi sakramentalnej
  w pierwszy piątek miesiąca maja będziemy odwiedzać w kolejnych miesiącach już bez potrzeby telefonicznego zgłaszania. Jeżeli pojawi się potrzeba objęciem taką posługą jakiejś nowej osoby to należy ją zgłosić telefonicznie lub osobiście w kancelarii parafii.
   
 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych:
  dni powszednie – po wieczornej mszy, niedziele – godz. 18.00.
  Rozwijamy pobożność maryjną również przez śpiew „majówek” przy krzyżach i kapliczkach oraz w rodzinach.   
 •  
 • Pielgrzymkę do Włoch, samolotowo-autobusową organizuje Parafia św. Jadwigi w dniach od 24 do 29 czerwca. W programie przewidziane jest zwiedzanie m.in. Rzymu, Watykanu, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Lanciano, Manoppello a także udział w modlitwie „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem. Koszt 3370 PLN i 80 Euro. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej do 19 maja włącznie.

 

 


 „Z GRZECHU DO WOLNOŚCI”

 to temat sesji ewangelizacyjnej poświęconej problematyce uzależnień i zniewoleń organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka w  Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniu 23 maja 2022 r. –  w poniedziałek o godz. 16.00.  Prelekcje i świadectwa wygłoszą: Grzegorz Czerwicki, autor książki  „Nie jesteś skazany”, ewangelizator w zakładach karnych, autor programów profilaktycznych dla młodzieży „Skazany na wolność; oraz Renata Czerwicka, żona Grzegorza, Naczelna Redaktor Wydawnictwa RTCK i współautorka książki „Nie jesteś skazany”.  

Podczas prelekcji i świadectw przedstawione zostaną następujące zagadnienia: Wychodzenie z ciemności grzechu do światła życia – osobista droga przemiany i wyzwolenia; Służba i ewangelizacja wobec rodziny, młodzieży, uzależnionych i osadzonych. Sesja zakończy się Mszą Św. o godz. 18.00 w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Do udziału w sesji zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych powyższą tematyką.

 


Kolejna „Wieczornica” poświęcona tematowi „Jan Paweł II świadek miłości Boga w człowieku i człowieka w Bogu” organizowana przez Siostry Służebniczki będzie 18 maja o godz. 19.00 w Domie Generalnym  przy ul. Bojanowskiego.