• Tydzień Miłosierdzia
  rozpoczyna się w dniu dzisiejszym. Jest to okazja do zgłębiania tajemnicy Miłosierdzia Bożego a także ożywiania w sobie postawy miłosierdzia wobec potrzeb duchowych i materialnych naszych bliźnich.
   
 • Z okazji przypadającego dziś Święta Miłosierdzia
  można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, z pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.
   
 • Nabożeństwa majowe
  rozpoczną się w najbliższą niedzielę o godz. 18.00. Tą formą nabożeństwa czcimy Matkę Bożą dziękując za jej macierzyńską opiekę jak również prosząc, by  jej opieka nam towarzyszyła. Zapraszamy do udziału wszystkich zwłaszcza dzieci szkolne.  Prosimy także o tradycyjne śpiewanie „majówek” przy krzyżach lub w gronie rodzinnym.
   
 • Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego
  w czasie II Wojny Światowej przypada w piątek 29 kwietnia. W modlitwach będziemy polecać ofiary tamtego okrutnego czasu.

 • Rocznica Pierwszej Komunii Świętej
  dla dzieci z klas czwartych będzie w niedzielę 22 maja o godz. 10.30. Prosimy rodziców o przygotowanie dzieci do tego wydarzenia, które jest przypomnieniem o katolickiej drodze życia jaką jest Eucharystia.
   
 • Coraz częściej podczas nabożeństw
  i nie tylko, rozbrzmiewają w naszym kościele dzwonki komórek i przeróżne melodyjki, zakłócając ciszę modlitwy i dostojność świątyni. Prosimy o wyłączanie lub wyciszanie telefonów. Trochę trudności może to sprawiać osobom starszy, ale przećwiczenie wyciszania przy pomocy wnuczka sprawi, że nie będziecie siebie i drugich rozpraszać podczas modlitwy.  
   
 • 37 Piesza Pielgrzymka z Tarnowa do Tuchowa
  organizowana przez Siostry Służebniczki Dębickie odbędzie się 30 kwietnia – wymarsz z Kościoła Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie ul. Tuchowska 5 o godz. 7.00; o godz. 13.00 planowana jest Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Szczegóły na plakacie lub tel. 798958843.