• Wielkopostna Droga Krzyżowa ulicami miasta
  związana z 17-tą rocznicą odejścia do Pana św. Jana Pawła II będzie w najbliższą sobotę, 2 kwietnia. Z czterech dębickich parafii o godz. 20.45 wyruszą procesje na Plac Solidarności, by modlić się wspólnie o pokój za naszą wschodnią granicą. Zakończenie ok. godz. 21.35 po czym o 21.37 w ciszy przy biciu wszystkich dębicki dzwonów uczcimy chwile odejścia do wieczności naszego Wielkiego Rodaka. Zapraszamy do udziału wszystkich dębiczan w tym trudnym dla świata momencie.
   
 • Pierwszy piątek i sobota
  przypadają w tym tygodniu. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ będzie o godz. 7.00; 8.00; 16.00; 18.00. Okazja do spowiedzi po południu już od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00; 18.00.  
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie chorych.
   
 • Prosimy o korzystanie ze spowiedzi św.
  i nie odkładajmy jej na ostatni tydzień, gdyż nie będzie możliwości „masowej spowiedzi”, takiej jak przed pandemią. W naszym kościele można codziennie skorzystać ze spowiedzi przez ponad pięć godzin – grafik dostępny na ostatniej stronie „Informatora” lub w internecie.   
   
 • W tegorocznym Wielkim Poście nie będzie tradycyjnych rekolekcji
  tylko tzw. wielkopostne dni skupienia – program zostanie podany w najbliższą niedzielę. Zmiana związana jest z planowanymi Misjami Parafialnymi w październiku, bowiem od ostatnich minęło już ponad dziesięć lat. 
   
 • Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca
  będzie w niedzielę 3 kwietnia bezpośrednio po mszy o godz. 6.00.
   
 • Katechizacja przedmałżeńska(tzw. kurs) będzie w dniach 22,23 i 24 kwietnia (w systemie weekendowym) w parafii Krzyża Świętego w Dębicy. Rozpoczęcie w piątek (22) wieczorem a zakończenie w niedzielę 22 (w południe). Szczegóły będą umieszczone na stronach internetowych parafii; zapisy tel. 146814280. 
   
 • Rowerowa Droga Krzyżowa
  jest organizowana przez SRK w Nagawczynie w sobotę 9 kwietnia. Szczegóły na www.parafianagawczyna.pl.


 Policja ostrzega

przed telefonicznymi oszustami podszywającymi się pod policjantów. Przestępcy nawiązują telefoniczny kontakt z ofiarą i sugestywnie przekonują o hakerskim zagrożeniu i konieczności przekazania tak gotówki posiadanej w domu jak i na koncie policjantowi celem zabezpieczenie, z którym ustala się spotkanie. Komendant Policji przypomina, że żadna z formacji Policji nie zwraca się o przekazanie czy użyczenie pieniędzy osób prywatnych! Bądźmy ostrożni i nikomu nie udzielajmy żadnych informacji o kontach a tym bardziej swojej gotówki. Chrońmy osoby starsze przed oszustami! Próby wyłudzeń zgłaszajmy Policji – tel. 997 i 112.