• Rozpoczynają się ferie zimowe
  dzieci i młodzieży szkolnej. Oderwanie się na chwilę od nauki i zajęć szkolny jest potrzebne. Zapewne niektóre pociechy gdzieś wyjadą na odpoczynek, ale większość pozostanie w domu. Zwracamy uwagę rodzicom na potrzebę organizacji czasu dzieciom a także na czujność wobec rozmaitych zagrożeń wolnego czasu. Zachęćcie dzieci do modlitwy w różnych intencjach.  
   
 • Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II
  będzie w środę w połączeniu z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
   
 • Siostry Służebniczki
  zapraszają do udziału w kolejnej „Wieczornicy – rozmowy na ważne tematy” w środę 16 lutego o godzinie 19.00, Dom Generalny przy ul. Bojanowskiego. Temat rozważań Kościół w nim żyć i umierać pragnę poprowadzi Ks. Prof. Janusz Królikowski.
   
 • Spotkanie Przedsiębiorców i Pracodawców Talent 
  będzie we wtorek 15 lutego o godz. 18.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Organizatorzy zapraszają.
   
 • Szósta rocznica śmierci Ks. Prałata Stanisława Fiołka,
  proboszcza naszej parafii w latach 1974 – 2003, przypada w piątek 18 lutego (zmarł 18.02.2016 r.) W tym dniu  zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego proboszcza o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy wszystkich parafian, a także do odwiedzenia grobu znanego wszystkim  dębiczanom kapłana.
   
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu
  trwa w naszym kościele od 1993 roku. Wiele osób korzysta z tej okazji modlitwy w ciszy swojego serca przez Panem Jezusem wystawionym w monstrancji. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania kościoła, nawet przejazdem, by przez chwilę spojrzeć na siebie i przemyśleć swoje kroki dnia codziennego. Modlitwa jest koniecznością, by zachować równowagę życiową i nie dać się pociągnąć mądrości tego świata. Odejście od Boga zaczyna się od zaniedbywania modlitwy czyli szczerej rozmowy z Bogiem. Sam udział w liturgicznych nabożeństwach nie wystarczy, jeżeli nie posiadamy umiejętności osobistej modlitwy. Tak więc zatrzymaj się przed Najświętszym Sakramentem a wiele zyskasz.   

 


 

Przekaż 1% swojego podatku

na Caritas Diecezji Tarnowskiej

a pieniądze trafią na cele społeczne.

Caritas Diecezji Tarnowskiej KRS: 0000211791

W minionym roku dzięki 1% wsparto leczenie 126 osób (678066 zł)

dofinansowano rehabilitację 118 osób (128784 zł), zakup leków dla 424 osób(101862), dofinansowanie sprzętu medycznego (36553 zł),

dofinansowanie 6 placówek opiekuńczo wychowawczych (479504 zł).

Dziękujemy, że pomagasz nam pomagać.

Darmowy program do rozliczania PIT-u

dostępny na stronie : www.tarnow.caritas.pl