• Wspomnienie NMP z Lourdes
  przypada w najbliższy piątek 11 lutego; jest to równocześnie Światowy Dzień Chorego. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich chorych, którzy mogą przybyć do kościoła na Eucharystię o godz. 9.00 sprawowanej w ich intencji; nabożeństwo zakończy tzw. błogosławieństwo „lourdzkie”. Ze względów epidemicznych nie będziemy udzielać Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy o zachowanie ostrożności epidemicznej: odległość, dezynfekcja i maseczki. 
   
 • Składka inwestycyjna
  będzie w najbliższą niedzielę. Prosimy o ofiarność. Wszyscy doświadczamy nienormalnego wzrostu cen energii, zwłaszcza gazu. Dotknęło to również parafię i tak za miesiąc listopad zapłaciliśmy za gaz ponad 11 tys. zł (rok wcześniej ponad 3 tys.); za miesiąc grudzień – ponad 25 tys. zł (rok wcześniej ponad 4 tys. zł). Tak wysoki wzrost spowodowany jest taryfą, która dla parafii jako osoby prawnej oznaczona jest jako BW5. Tarcza ochronna uchwalona w styczniu być może obniży koszty gazu, ale to dopiero przyszłość i tylko do czerwca. Czynimy starania, by te obciążenie nie były tak dotkliwe, lecz to wymaga czasu.
   
 • Uroczysta Msza św. w 80-tą rocznicę powołania Armii Krajowej
  zostanie odprawiona w Kościele Św. Jadwigi w najbliższą niedzielę, 13 lutego o godz. 10.30. Po Mszy św. będzie złożenie kwiatów przy Pomniku Armii Krajowej na Cmentarzu Wojskowym w Dębicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i upamiętnienia ludzi walczących o naszą wolność w czasie II Wojny Światowej. 
   
 • Trwa kolejna fala epidemiczna
  i władze nadal apelują o zachowanie prostych środków ostrożności jakimi są: dystans, dezynfekcja i maseczki. Na ogół dostrzegamy stosowanie się do tych wymogów, które tak właściwie nic nie kosztują, ale jest kilka osób uczestniczących w nabożeństwach, które z dziwnym uporem nie zakładają maseczki. Skąd inąd wiemy, że te same osoby idąc do sklepu zakładają maseczkę; pytanie dlaczego w kościele manifestują postawę braku szacunku dla innych? Czy założenie maseczki tak bardzo utrudnia modlitwę? Pamiętajmy, że inni mają prawo oczekiwać od nas takiej postawy, aby nie potęgować lęku przed zakażeniem. Jeżeli twierdzimy, że kochamy Boga to również musimy w tej sytuacji okazać miłość bliźniemu zakładając maseczkę w publicznych pomieszczeniach zamkniętych. To nic nie kosztuje a zyskamy wdzięczność zwłaszcza tych, którzy są mocno dotknięci epidemią. 

 

Przekaż 1% swojego podatku

na Caritas Diecezji Tarnowskiej

a pieniądze trafią na cele społeczne.

Caritas Diecezji Tarnowskiej KRS: 0000211791

W minionym roku dzięki 1% wsparto leczenie 126 osób (678066 zł)

dofinansowano rehabilitację 118 osób (128784 zł), zakup leków dla 424 osób(101862), dofinansowanie sprzętu medycznego (36553 zł),

dofinansowanie 6 placówek opiekuńczo wychowawczych (479504 zł).

Dziękujemy, że pomagasz nam pomagać.

Darmowy program do rozliczania PIT-u dostępny na stronie : www.tarnow.caritas.pl