• Ostatni dzień „starego roku” 2021
  przypada w piątek 31 grudnia. Dziękczynne „Te Deum” wyśpiewamy i dokonamy podsumowanie mijającego roku podczas Mszy św. o godz. 9.00; 16.00 i 18.00. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
   
 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Nowy Rok
  przypadają w sobotę 1 stycznia 2022 roku. Msze św. będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Przypominamy, ze jest to również pierwsza sobota stycznia.
   
 • Dzień skupienia dla narzeczonych
  będzie w niedzielę 2 stycznia o godz. 10.00 w Domu św. Jadwigi. Narzeczeni muszą zgłosić swój udział telefonicznie do kancelarii parafii św. Jadwigi – tel. 14 6833445 (w godz. 8.30–10.00 i 16.30–18.00). Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na epidemię.

 •  Wizyty duszpasterzy
  w okresie kolędowym, będą tylko na wyraźne zaproszenie. Rodziny czy osoby pragnące przyjąć kolędę są proszone o zgłoszenie tego zamiaru poprzez wypełnienie karteczki z zaproszeniem. Wzór takiej karteczki zamieszczony jest w „Informatorze”. Wrzucamy ją do skrzynki w kościele z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA-KOLĘDA 2021/2022, do 31 grudnia 2021 r. Terminy wizyt duszpasterskich, wzorem lat ubiegłych, zostaną podane w „Informatorze” oraz na stronach internetowych parafii. 
   
 • Ofiary na urządzenie Żłóbka złożyły Róże Różańcowe:
  Róża Św. Kingi; Św. Zofii; Św. Jadwigi; Św. Julii; Najświętszej Maryi Panny; Św. Teresy od Dzieciątka Jezus; Św. Genowefy; Św. Faustyny; Św. Elżbiety; Św. Klary; Św. Małgorzaty; Św. Rity; Św. Elżbiety; Św. Marii Magdaleny; Św. Heleny; Św. Weroniki; Św. Barbary; Św. Agaty; Św. O. Pio; Św. Matki Teresy z Kalkuty; FZŚ,  Eugeniusz Mika, anonimowa Rodzina i anonimowa Osoba. Za wszelkie ofiary składamy podziękowanie.
   
 • Kropielnice automatyczne
  zostały zainstalowane w naszym kościele. Niektóre osoby są zaniepokojone, że z rureczki płynie tylko jedna lub dwie kropelki a nie tyle ile w dezynfekatorach. Otóż wyjaśniam; do tego, by przeżegnać się wodą święconą nie potrzeba mokrej dłoni lecz wystarczy nawet jedna kropla. Korzystanie z tego „sakramentalium” ma umocowanie w Biblii a tradycja katolicka umieszczała małe kropielniczki przy drzwiach wejściowych naszych domów. Może „pandemia” pozwoli nam na ożywienie tego już mocno zapomnianego zwyczaju.
   
 • Składamy podziękowanie
  za wszelkie życzenia świąteczne od grup duszpasterskich, instytucji i osób, które napłynęły po adresem duszpasterzy Parafii św. Jadwigi.