• 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (13.12.1981)
  przypada w najbliższy poniedziałek. W tym dniu będziemy modlić się za wszelkie ofiary tego wydarzenia jak również o pomyślność naszej Ojczyzny. Przypominanie o tym wydarzeniu jest nasza powinnością wobec ofiar.  
   
 • Różaniec fatimski
  będzie w poniedziałek 13 grudnia bezpośrednio po wieczornej mszy.
   
 • Nowenna do Dzieciątka Jezus
  rozpocznie się w najbliższy czwartek po roratach tak rano jak i wieczorem.
   
 • Msze roratnie
  odprawiane są codziennie w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00 rano i o godz.18.00 dla dzieci. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Podtrzymujmy starą tradycję oczekiwania wraz z Matką Bożą na Narodzenie Syna Bożego.
   
 • „Kościół dla zabieganych”
  zaprasza na kolejne spotkanie modlitewne 17 grudnia o godz. 19.30 do Kościoła św. Jadwigi. Konferencja, adoracja i piękny śpiew to dobra okazja by duchowo przygotować się do obchodów Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tematem grudniowego spotkania będzie : „Łamanie chleba”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić wiarę i umocnić więź z Jezusem Chrystusem.
   
 • Męski Różaniec
  będzie dzisiaj tj. 12 grudnia: o godz. 14.00 Eucharystia, później koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec. Zapraszamy.
   
 • Regionalne spotkanie Wojowników Maryi
  odbędzie się 16 grudnia (czwartek) w kościele św. Jadwigi. O godz. 18.00 Msza św., adoracja, różaniec i spotkanie formacyjne. Zapraszamy wszystkich mężczyzn od 18-50 roku życia. Jeżeli chcesz zostać Wojownikiem Maryi to spotkanie jest dla ciebie. Tel. Kontaktowy 889224033.
   
 • Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi
  w nadchodzących dniach ponieważ nie będzie spowiedzi adwentowej tuż przed świętami ze względu na czas epidemiczny i konieczność unikania tłoku. Godziny spowiedzi podane są w „Informacjach liturgiczno-duszpasterskich” oraz na stronach internetowych.
   
 • Jubileusze małżeńskie (50-lecie i 25-lecie) w mijającym roku przeżywa wiele par małżeńskich. Zapraszamy małżonków do wspólnego świętowania tychże Jubileuszy w Niedzielę Świętej Rodziny – przypadającą w tym roku 26 grudnia czyli w drugi dzień świąt. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii swojego udziału, gdyż jest to konieczne ze względów organizacyjnych. Rodziny Jubilatów prosimy o zachętę i przygotowanie domowej uroczystości.
   
 • Poświęcone opłatki wigilijne
  można otrzymać w naszym kościele. Niech te opłatki goszczą na naszych stołach w Wigilijny wieczór. Jest to wyraz więzi wyrastającej z wiary przeżywanej także w kościele parafialnym gdzie się uświęcamy poprzez sakramenty i sakramentalia. Przyniesienie opłatka właśnie z kościoła jest jednym z elementów religijnego przeżywania wigilii. Nie pozbywajmy się polskiej tradycji szanującej sacrum na  rzecz konsumpcji. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie pracowników kościelnych.  
   
 • Z posługą do chorych
  kapłani udadzą się jeszcze przed świętami w czwartek 23 grudnia od godz. 8.30. Chorych pragnących skorzystać z posługi prosimy o telefoniczne zgłoszenie do kancelarii parafii.
   
 • Wizyty kolędowe
  duszpasterzy będą tylko na wyraźne zaproszenie. Rodziny czy osoby  pragnące przyjąć kolędę są proszone o zgłoszenie tego zamiaru poprzez wrzucenie do specjalnej skrzynki w kościele karteczki z zaproszeniem. Wzór takiej karteczki będzie wydrukowany w najbliższą niedzielę w „Informatorze”. Trzeba będzie tylko wyciąć, wypełnić i wrzucić do 31 grudnia. Po zebraniu zaproszeń będziemy podawać wzorem ubiegłych lat informację o dacie i przybliżonej godzinie kolędy. 

Adwentowy Dzień Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
odbędzie się w najbliższą sobotę 18 grudnia w godz. od 14.00 do 17.00. Prowadził je będzie Ks. Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz Apostolstwa Trzeźwości. Zapraszamy do udziału członków Krucjaty i ich rodziny oraz wszystkich zaangażowanych w apostolstwo trzeźwości i osoby pragnące umocnić swoją trzeźwość.