• Rozpoczyna się miesiąc trzeźwości
  w naszym kraju ustanowiony przez Kościół katolicki, aby zwrócić uwagę na brak umiaru w spożywaniu napojów alkoholowych. Nadużywanie prowadzi do wielu tragedii osobistych, rodzinnych i społecznych. Spróbujmy ograniczyć spożywanie napojów alkoholowych a może zdobyć się też na całkowitą abstynencję, która potwierdza prawdę, że bez alkoholu można żyć szczęśliwie.  
   
 • Dzisiaj po każdej Mszy św.
  Krucjata Wyzwolenia Człowieka poprowadzi adorację w intencji wyproszenia trzeźwości w naszych rodzinach i w całym narodzie. O godz. 12.00 będzie Msza św. w intencji trzeźwości z udziałem członków Wspólnoty KWC; o godz. 13.00 – godzinna wspólna modlitwa adoracyjna w intencji wyzwolenia z różnego rodzaju uzależnień i zniewoleń, na którą zapraszamy wszystkich chętnych zatroskanych o trzeźwość.
   
 • Na dziedzińcu kościelnym
  można otrzymać bezpłatnie literaturę trzeźwościową. Po każdej Mszy Św. w Domu Św. Jadwigi można również skorzystać z porad dotyczących problemu uzależnień.
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota
  przypadają w tym tygodniu. W czwartek adoracja wynagradzająca za grzechy uzależnień wśród młodzieży będzie bezpośrednio po wieczornej mszy. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po mszy o godz. 7.00; 8.00; 16.00; 18.00. Okazja do skorzystania ze Sakramentu Pokuty po południu już od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie po mszach o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30. Nadal prosimy o zgłaszanie telefoniczne chorych, którzy mogą przyjąć kapłana. 
   
 • Składka inwestycyjna
  będzie w najbliższą niedzielę. Planowana jest naprawa dachu na kościele (niestety są drobne przecieki) a także wymiana rynien na Domu św. Jadwigi, które „przeżyły” już ok. 45 lat. Za wszelkie ofiary składamy już dzisiaj Bóg zapłać.
   
 • W 150 rocznicę śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego
  przeżywamy wiele wydarzeń przywołujących tą ważna postać nie tylko w historii naszego Narodu i Kościoła, ale ważną  także w dzisiejszych czasach. W sobotę 7 sierpnia we wspomnienie liturgiczne bł. Edmunda Bojanowskiego w Kościele Klasztornym SS. Służebniczek zostanie odprawiona Msza św. o godz. 15.00. Po mszy ok. godz. 16.00 w ogrodach klasztornych będzie rodzinne świętowanie i okazja do lepszego poznania tak samej postaci błogosławionego jak i jego dzieła pozostawionego Polakom.