• Uroczystość Bożego Ciała
  przypada w czwartek 3 czerwca. Procesja Eucharystyczna wiodąca ulicami miasta jest wyrazem wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Udział w procesji jest osobistym świadectwem życia Eucharystią zaś w wymiarze wspólnoty wierzących jest hołdem składanym Chrystusowi obecnemu w „swoim ludzie”. Główna procesja rozpocznie się Mszą św. na Placu Solidarności o godz. 10.00. O godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami – Popiełuszki, Rzeszowską, Rynek, Piekarską, Kościuszki, Popiełuszki na Plac Solidarności gdzie nastąpi zakończenie procesji. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w Kościele św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza św. Udział tylko w  procesji nie zastępuje udziału we Mszy Świętej. 
   
 • Msze Św. w Uroczystość Bożego Ciała będą odprawiane w Farze św. Jadwigi o godz. 6.00; 7.30; 10.00 (przed procesją); ok.12.00 (po procesji) i 19.00.
   
 • Popołudniowe procesje w Parafiach - Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00 i Matki Bożej Anielskiej o godz. 17.00.
   
 • Do udziału w procesji zapraszamy
  i zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta zwłaszcza małe dzieci, dzieci z klas czwartych w strojach komunijnych.  Zapraszamy wszelkie poczty sztandarowe reprezentujące ludzi identyfikujących się z wiarą katolicką. Procesję uświetni Miejska Orkiestra Dęta. Wszelkie asysty związane z baldachimem, feretronami, sztandarami, liturgią, prosimy o należyte przygotowanie do procesji.

 • Do wszystkich uczestników procesji
  kierujemy apel o należyte skupienie, powagę, zaniechanie zbędnych rozmów, zaniechanie sesji fotograficznych i filmowych, dostosowywanie się do poleceń służb porządkowych, zachowanie układu procesji i wytrwanie do końca. Prosimy również o zachowanie dystansu epidemicznego. Matki opiekujące się dziećmi sypiącymi kwiaty prosimy o dopilnowanie spójnego szpaleru i należytej estetyki procesji.
   
 • Cztery ołtarze na trasie procesji
  przygotowują następujące grupy:
  ołtarz I – kolejarze, i mieszkańcy ul. Kolejowej, Strumskiego i Rzeszowskiej;
  ołtarz II – Kręgi Rodzin, SRK, Rycerstwo Niepokalanej, Straż Honorowa i mieszkańcy ul. Głowackiego, Puszkina;
  ołtarz III – rzemiosło, mieszkańcy Rynku, Sobieskiego, Targowa, Strażacka;
  ołtarz IV – KWC, Odnowa w Duchu Św., RŚŻ i mieszkańcy ul. Cmentarnej.
  Przedstawicieli tych grup prosimy o kontakt ze S. Wieńczysławą. 
   
 • Przypominamy o patronacie nad figurami procesyjnymi:
  figura NSPJ – Straż Honorowa; figura MB Niepokalanej – Rycerstwo Niepokalanej; figura MB Królowej – Rycerstwo Niepokalanej; figura św. Józefa – p. Edward Wołoch z grupą mężczyzn; figura św. Jadwigi – Rada Duszpasterska; figura św. Teresy – Odnowa w Duchu Świętym; figura Dzieciątka Jezus – ministranci. Figury znajdują się w magazynie na plebanii. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie figur. 
   
 • Ogrodników i kwiaciarnie
  prosimy o ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy a także pomoc florystyczną.
   
 • W Oktawie Bożego Ciała
  uroczystą Eucharystię wraz z procesją celebrowana będzie codziennie o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci pierwszo-komunijne w strojach liturgicznych.
   
 • Zakończenie nabożeństw majowych
  będzie w poniedziałek 31 maja. Mamy jeszcze okazję by wziąć udział w tym nabożeństwie.
   
 • Nabożeństwa czerwcowe
  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczynają się we wtorek 1 czerwca i będą odprawiane w dni powszednie po wieczornej mszy zaś w niedziele po mszy o godz. 17.00.
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota
  przypadają w tym tygodniu. W czwartek adorujemy Najświętszy Sakrament poprzez udział w procesji Eucharystycznej. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ będzie o godz. 7.00, 8.00, 16.00, 18.00. Spowiedź po południu już od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00, 8.00, 18.00.
   
 • Z posługą sakramentalną do chorych
  kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30. Ze względów epidemicznych nadal należy zgłosić chorego telefonicznie do kancelarii parafii.
   
 • Wszystkie miejsca na dzień skupienia dla narzeczonych
  6 czerwca są już zajęte. Przyjmujemy zapisy (telefonicznie) na niedzielę 4 lipca. 

 • Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca
  będzie w najbliższą niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do modlitwy wszystkich członków. W wielu Różach brakuje członków dlatego prosimy o uzupełnienie tak by można było prowadzić nieustanną modlitwę zgodnie z zasadami.    

Dębicki  Wieczór Uwielbienia

Boże Ciało

3 czerwca 2021 r. godz.20.00, Plac Solidarności

Zapraszamy wszystkich dębiczan na wspaniałe spotkanie,

w cudownym dniu, na wyjątkowym miejscu.