• W najbliższą niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy
  się okres spowiedzi wielkanocnej. Obowiązkiem katolika jest przyjęcie Komunii św. w okresie wielkanocnym. Przypominamy o tym obowiązku i zachęcamy do jego wypełnienia; epidemia nie jest przeszkodą. Ze Sakramentu Pokuty można skorzystać w naszym kościele: dni powszednie – 6.00 – 8.30; 15.00 – 16.30; 18.00 – 19.00; w niedziele podczas każdego nabożeństwa. 
   
 • Święto NMP Matki Kościoła
  przypada w najbliższy poniedziałek. Nabożeństwa celebrowane będą tak jak w każdy dzień powszedni.
   
 • Uroczystość Bożego Ciała
  przypada w czwartek 3 czerwca. Po ubiegłorocznych trudnych doświadczeniach powracamy do „normalności” także w wymiarze kultu religijnego. W tym roku planujemy zorganizować tę uroczystość w następujący sposób: Msza Święta o godz. 10.00 na Placu Solidarności, procesja ulicami Kościuszki, Rynek, Piekarska, Kościuszki i zakończenie na Placu Solidarności. Ołtarze rozmieszczone będą tradycyjnie, zaś ostatni na skrzyżowaniu ulic Piekarskiej i Kościuszki. Zapraszamy poszczególne grupy do pomocy przy budowaniu ołtarzy (kontakt ze s. Wieńczysławą). Odpowiednio wcześniej należy też przygotować feretrony i sztandary. Prosimy, by dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. wystąpiły w uroczystych strojach; niech nie zabraknie małych dzieci sypiących kwiaty. Zachowanie odpowiedniego dystansu będzie zgodne z wymogami sanitarnymi.
   
 • Rycerstwo Niepokalanej
  organizuje wyjazd do Łagiewnik w dniu 29 maja o godz. 7.20 z Placu Solidarności. Koszt 35 zł, zapisy oraz informacje tel. 510 556 – do 25 maja.
   
 • Album „Kościoły Diecezji Tarnowskiej”
  obejmujący wszystkie parafie rejonu dębickiego w tym również Parafię św. Jadwigi jest do nabycia w zakrystii lub w kancelarii parafii. Myślmy o prezentach z różnych okazji – imienin, I Komunii, bierzmowania czy urodzin – to właśnie ten album jest dobrymi i sensownym darem.
   
 • Dzień skupienia dla narzeczonych
  będzie w niedzielę 6 czerwca o godz. 10.00. Pomimo obluzowania obostrzeń epidemicznych nadal obowiązują zgłoszenia telefoniczne swojego udziału (do kancelarii parafii). Ponadto apelujemy do narzeczonych, by na serio traktowali swoje zgłoszenie. Niestety zdarza się, że pomimo zgłoszenia swojego udziału narzeczeni nie przychodzą i w ten sposób blokują innym miejsce. Jest to lekceważące tak w stosunku do parafii jak i do innych narzeczonych. 

Studia
w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie

Szkoła zaprasza do podjęcia bezpłatnych studiów magisterskich na kierunku Prawo. Studentom oferuje: autorski program studiów, indywidualnego opiekuna naukowego, naukę prawniczych języków obcych, praktyki i staże, stypendia naukowe i socjalne, akademik i dostęp do podręczników online. Szczegóły na www.swws.edu.pl .