• Różaniec fatimski
  będzie dzisiaj o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy.

 • Nowenna do Dzieciątka Jezus
  rozpocznie się w środę 16 grudnia. Nabożeństwo będzie bezpośrednio po roratach zaś w niedzielę po mszy o godz. 6.00.
   
 • Przypominamy! W tym roku nie będzie tzw. spowiedzi przedświątecznej tuż przed świętami ze względu na ograniczenia epidemiczne. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi w najbliższe dni – mamy do świąt już tylko dziesięć dni. Nie zwlekajmy, gdyż w ostatnim tygodniu może się zdarzyć, że nie będzie można się wyspowiadać.
   
 • „Kościół dla zabieganych” zaprasza
  wszystkich chętnych na kolejne spotkanie modlitewne 18 grudnia o godz. 19.30 w kościele św. Jadwigi. Adoracja, konferencja i wspólna modlitwa oraz upominek dla każdego to doskonała okazja by dobrze przygotować się na Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
   
 • Msze roratnie
  odprawiane są codziennie w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00 rano. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Podtrzymujmy starą tradycję oczekiwania wraz z Matką Bożą na Narodzenie Syna Bożego.
   
 • Przypominamy o Jubileuszach małżeńskich (50-lecie i 25-lecie)
  które w mijającym roku przeżywa wiele par małżeńskich. Zapraszamy małżonków do wspólnego świętowania tychże Jubileuszy w Niedzielę Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020 roku. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii swojego udziału, gdyż jest to konieczne ze względów organizacyjnych. Rodziny Jubilatów prosimy o zachętę i przygotowanie domowej uroczystości.
   
 • Nie z marketu lecz z kościoła! Poświęcone opłatki wigilijne
  niech goszczą na naszych stołach w Wigilijny wieczór. Jest to wyraz więzi wyrastającej z wiary przeżywanej także w kościele parafialnym gdzie się uświęcamy poprzez sakramenty i sakramentalia. Przyniesienie opłatka właśnie z kościoła jest jednym z elementów religijnego przeżywania wigilii. Nie pozbywajmy się polskiej tradycji szanującej sacrum na  rzecz konsumpcji. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie pracowników kościelnych co ma szczególne znaczenie w obecnej sytuacji.
   
 • Róże Różańcowe prosimy o
  złożenie ofiar na urządzenie tegorocznej szopki. Można to uczynić w kancelarii lub w zakrystii. 
   
 • Pamiętajmy o osobach samotnych
  i starajmy się im pomóc, aby nie cierpiały z zimna czy głodu, gdyż i to się jeszcze zdarza. Ograniczenie epidemiczne nie odbierają nam możliwości niesienia wsparcia osobom potrzebującym. Jeżeli sami nie umiemy czy nie możemy pomóc zgłaszamy taką potrzebę do naszego Caritasu.
   
 • Serdecznie dziękujemy
  za złożone ofiary w tym trudnym czasie. W dniach od 3.12 do 11.12 złożono na tacę: niedziela – 2289 zł; 8 grudnia -559 zł; na konto wpłaciło 20 osób kwotę 2810 zł; w kancelarii – 1050 zł. W najbliższą niedzielę będzie składka inwestycyjna ponieważ jesteśmy zadłużeni z racji prac wykończeniowych przy oknach.  

Poradnia Specjalistyczna i Telefon Zaufania „Arka”

uruchamia dodatkowe dyżury specjalistów w Tarnowie. Od 14 grudnia br. będzie można bezpłatnie skorzystać z dodatkowych konsultacji: psychologów, psychoterapeutów, terapeuty rodzinnego, terapeuty uzależnień. Aby umówić się na wizytę należy zadzwonić pod numer telefonu: 14 692 02 93, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00.