• Msze roratnie
  odprawiane będą codziennie w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Podtrzymujmy starą tradycję oczekiwania wraz z Matką Bożą na Narodzenie Syna Bożego. W tym roku, ze względu na epidemię i ograniczenie nie będzie rorat dla dzieci.
   
 • Pierwszy czwartek i piątek
  przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca będzie w czwartek po wieczornej mszy. W piątek nabożeństwa ku czci NSPJ będą o godz. 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00; okazja do spowiedzi od godz. 15.00.
   
 • Kapłani udadzą się z posługa duszpasterską do chorych
  w piątek od godz. 8.30. Chorych – ze względu na epidemię  -  zgłaszamy telefonicznie do kancelarii w godzinach 8.30–10.00 i 16.30-18.00 do czwartku włącznie. Przypominamy, że kapłani odwiedzą tylko tych chorych, którzy zostali zgłoszeni. 
   
 • Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
  przypada w najbliższą niedzielę. Z tej racji przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
   
 • Jubileusze małżeńskie (50-lecie i 25-lecie) w
  mijającym roku przeżywa wiele par małżeńskich. Zapraszamy małżonków do wspólnego świętowania tychże Jubileuszy w Niedzielę Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020 roku. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii swojego udziału, gdyż jest to konieczne ze względów organizacyjnych. Rodziny Jubilatów prosimy o zachętę i przygotowanie domowej uroczystości.
   
 • Poświęcone opłatki wigilijne
  będzie można otrzymać w naszym kościele w drugą, trzecią i czwartą niedzielę Adwentu. Niech właśnie te opłatki goszczą na naszych stołach w Wigilijny wieczór. Jest to wyraz więzi wyrastającej z wiary przeżywanej także w kościele parafialnym gdzie się uświęcamy poprzez sakramenty i sakramentalia. Przyniesienie opłatka właśnie z kościoła jest jednym z elementów religijnego przeżywania wigilii. Nie pozbywajmy się polskiej tradycji szanującej sacrum na  rzecz konsumpcji. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie pracowników kościelnych.
   
 • Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP
  rozpoczyna się dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. godz.. 17.00. W dni powszednie nowenna będzie po Mszy św. o godz. 8.00. 
   
 • Dziękujemy za wparcie finansowe parafii.
  W okresie od 20.11 do 26.11 parafianie złożyli ofiary: na konto 2480 zł; ofiary złożone w kościele; 3077 zł. Za życzliwość i poczucie odpowiedzialności składamy serdeczne podziękowanie. Zapewne jeszcze przez kilka tygodni będziemy prosić o taką form® wsparcia parafii.
   
 • „Kalendarz Rolników”
  jest do nabycia w zakrystii.
   
 • Świece wigilijne dzieła pomocy dzieciom
  są do nabycia w przedsionku koło zakrystii.

Uwaga narzeczeni!

Dzień skupienia dla narzeczonych będzie w niedzielę 6 grudnia o godz. 10.00 w Domu św. Jadwigi. Narzeczeni muszą zgłosić swój udział telefonicznie do kancelarii parafii św. Jadwigi – tel. 14 6833445 (w godz. 8.30 – 10.00 i 16.30 – 18.00). Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na epidemię.

Poradnia Rodzinna funkcjonuje normalnie z uwzględnieniem pewnych wymogów związanych z epidemią. Przypominamy: pierwsze spotkanie w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00; następne dwa spotkania są ustalane z parami indywidualnie. Ze względu na trwające jeszcze ograniczenia swój udział należy zgłosić telefonicznie (tel. 604966843).