• Adwent rozpoczyna się w najbliższą niedzielę.
  Jest to pierwsza część „Roku liturgicznego” przygotowującego nas duchowo na pamiątkę narodzin Zbawiciela świata Jezusa Chrystusa.
   
 • Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP
  rozpocznie się w najbliższą niedzielę.
   
 • „Kalendarz Rolników”
  jest do nabycia w zakrystii. Publikacja nawiązuje do dawnej tradycji kalendarzy zawierających nie tylko układ dni roku lecz a może przede wszystkim wiele informacji dotyczących praktycznych rozmaitych problemów życiowych, wiadomości historycznych czy kulinarnych porad. Kalendarz wydany jest przez Duszpasterstwo Rolników przy Episkopacie Polski. Zachęcamy do nabycie tej pozycji, która zapewni nam, lekką lekturę na cały rok.
   
 • Dziękujemy za wparcie finansowe parafii
  w tym trudnym dla wszystkich okresie. Ograniczenie epidemiczne, jak każdy wie, przekładają się również na wysokość przychodów parafii. W okresie od 8.11 do 19.11 parafianie złożyli ofiary: na konto 8310 zł; ofiary złożone w kościele; 2737 zł i 3171żł; ofiary złożone w kancelarii; 1000 zł. Za życzliwość i poczucie odpowiedzialności składamy serdeczne podziękowanie.
   
 • Dziękujemy Panu Łukaszowi Drągowi
  z ul Świętosława za pomoc w usunięciu liści  z otoczenia kościoła.
   
 •  „Wypominki Kolejarskie”
  – tradycyjna modlitwa za zmarłych kolejarzy dębickich będzie w piątek w piątek 27 listopada o godz. 17.15 w kościele św. Jadwigi. Zapraszamy wszystkich, którzy będą mogli przybyć do kościoła do wspólnej modlitwy. Możne też uczestniczyć poprzez transmisję internetową.
   
 • Dzień skupienia dla narzeczonych
  będzie w niedzielę 6 grudnia o godz. 10.00 w Domu św. Jadwigi. Narzeczeni muszą zgłosić swój udział telefonicznie do kancelarii parafii św. Jadwigi – tel. 14 6833445 (w godz. 8.30 – 10.00 i 16.30 – 18.00). Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na epidemię.
   
 • Poradnia Rodzinna
  funkcjonuje normalnie z uwzględnieniem pewnych wymogów związanych z epidemią. Przypominamy: pierwsze spotkanie w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00; następne dwa spotkania są ustalane z parami indywidualnie. Ze względu na trwające jeszcze ograniczenia swój udział należy zgłosić telefonicznie (tel. 604966843).
   
 • Kancelaria parafii w najbliższym tygodniu w dalszym ciągu nie będzie czynna
  ze względu na sytuację epidemiczną. Załatwiamy sprawy pilne – posługa sakramentalna chorym, sprawy pogrzebowe i zdarzenia losowe. Z innymi sprawami należy poczekać. Wypominki można wrzucać do skrzynki pocztowej przy wejściu lub w kościele do skrzynki z prośbami do Matki Bożej NP.
   
 • Epidemia jest czasem trudnym
  zwłaszcza dla osób samotnych. Mając w sąsiedztwie takie osoby starajmy się zainteresować ich potrzebami. Może systematycznie róbmy im zakupy, może trzeba pomóc zorganizować pomoc medyczną a może po prostu trzeba pomóc ogarnąć mieszkanie. Nie zapewniajmy tylko o modlitwie w ich intencji (to jest łatwe, chociaż często niewykonywanie), ale konkretnym działaniem pokażmy jaka jest nasza prawdziwa miłość do bliźniego. Zachęcam do tego ludzi młodych, uczniów szkół średnich, którzy mają bardzo wiele wolnego czasu. Macie okazję uczyć się tego co kiedyś będzie wam potrzebne. Komórka i laptop nie podadzą lekarstwa i nie ugotują obiadu.