• Przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  We wtorek 22 września o godz. 18.00 pierwsze spotkanie w ramach przygotowania bezpośredniego do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klasy VIII. Na spotkanie bardzo prosimy o przybycie także rodziców lub opiekunów.

 • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa
  organizuje wyjazd na czuwanie  diecezjalne do Biadolin w dniu 25 września. Wyjazd autokarem z Placu Solidarności o godz. 15.30; kontakt tel. 500601717.
   
 • Kolejna rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
  obchodzona będzie w niedzielę 27 września. Uroczysta Msza św. w intencji zmarłych twórców polskiego podziemia jak i wszystkich bohaterów tamtego czasu będzie o godz. 10.30. Po jej zakończeniu przedstawiciele miasta złożą wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą tamte wydarzenia.
   
 • Dzień Sybiraka
  obchodzony jest 17 września, począwszy od 1991 roku. Z tej okazji 27 września o godz. 10.30 zostanie odprawiona  Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Sybiraków. Zapraszamy do udziału.
   
 • Dzień skupienia dla narzeczonych
  będzie w niedzielę 4 października o godz. 10.00 w Domu św. Jadwigi. Narzeczeni muszą zgłosić swój udział telefonicznie do kancelarii parafii św. Jadwigi – tel. 14 6833445 (w godz. 8.30 – 10.00 i 16.30 – 18.00). Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na epidemię. 
   
 • Poradnia Rodzinna
  funkcjonuje nadal w warunkach jakie nakłada stan epidemii. Przypominamy: pierwsze spotkanie jest w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00; następne dwa spotkania są ustalane z parami indywidualnie. Ze względu na trwające jeszcze ograniczenia swój udział należy zgłosić telefonicznie (tel. 604966843). W jednym spotkaniu (we wtorek) może uczestniczyć osiem par.
   
 • Wkrótce rozpocznie się kolejne szkolenie chłopców
  do posługi ministranta. Liczba ministrantów w naszej parafii jest bardzo niewielka. Sami zresztą dostrzegamy jak często przy ołtarzu nie ma ani ministranta ani lektora. Czy to jest znak czasu pokazujący daleki dystans wiernych wobec parafii, Kościoła a może i samego Pana Boga. Apelujemy jednak do rodziców o zachętę wobec swoich dzieci i okazanie im pomocy w podjęciu posługi ministranta. Opiekun ministrantów Ks. Stanisław wkrótce zwróci się do chłopców z klas IV o rozpoczęcie przygotowania w ramach tzw. kandydatury.  Miejmy już na ten czas dobre postanowienia.
   
 • Od pierwszego października
  przestaje obowiązywać umowa z DEZAKO (wypowiedziana przez firmę) na sprzątanie Starego Cmentarza i wywóz śmieci. W związku z tym nastąpią przejściowe trudności z wywożenie śmieci co jest bardzo prawdopodobne w miesiącu październiku z racji przygotowywania grobów na Wszystkich Świętych. Prosimy, w miarę możliwości (posiadanie pojazdu, siły, miejsca do wywiezienia) o zabieranie śmieci po swoich pracach porządkowych. Oczywiście na cmentarzu będą kontenery, ale obawiamy się, że nie nadążymy je wywozić. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji i takie właśnie wsparcie. Sytuacja jest przejściowa i wkrótce ten problem zostanie rozwiązany na kolejną dłuższą perspektywę czasową.