• Nowy rok szkolny
  rozpoczyna się w najbliższy wtorek, pierwszego września. Tradycyjnie na początku roku prosimy Boga o błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży. Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej  Nr 9 będzie o godz. 8.00; natomiast dla młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Nr 4 będzie o godz. 9.00. Mając na uwadze czas epidemii zapraszamy do udziału, ale z zachowaniem dystansu i obowiązku założenia maseczki. Tym razem zajmujemy miejsca w kościele i wokół kościoła zgodnie z zaleceniami sanitarnymi. 

 • Przypominamy rodzicom dzieci,
  które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. o praktyce pierwszych piątków: muszą to być kolejne pierwsze piątki, musi być przyjęta Komunia św., spowiedź jest tylko wtedy gdy jest taka konieczność. Spowiedź nie jest istotą pierwszego piątku tylko przyjęcie, w stanie łaski uświęcającej Komunii św..    
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
  września przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca - za brak troski o dobre wychowanie religijnego w rodzinach dzieci i młodzieży - będzie w czwartek bezpośrednio po wieczornej mszy. W piątek nabożeństwa ku czci Najświętszego serca Pana Jezusa będą o godz. 7.00; 8.00; 16.00 18.00. Spowiedź po południu już od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00 i 18.00. 
   
 • Kapłani odwiedzą chorych
  w piątek od godz. 8.30. Ze względu na trwający stan epidemii prosimy zgłaszać chorych telefonicznie do kancelarii parafii – kapłani pójdą tylko do tych, którzy są zgłoszeni!
   
 • Wakacyjny układ mszy niedzielnych obowiązuje jeszcze dzisiaj tj. 30 sierpnia.
  Od najbliższej niedzieli 6 września powracamy do normalnego układu: nie będzie mszy o godz. 20.,30, natomiast powraca msza o godz. 17.00.
   
 • Kancelaria parafii od 1 września czynna będzie
  – wtorek, środa, czwartek, piątek w godz. 8.30 – 10.00 oraz 16.30 – 18.00. Sobota przeznaczona jest dla narzeczonych po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu.
   
 • Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca
  będzie w niedzielę 6. września o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkie Róże do udziału w modlitwie związanej ze setną  rocznicą Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej w Zawadzie.
   
 • Spotkania grup formacyjno – modlitewnych
  będą się odbywały wg. dotychczasowych terminów, w kaplicy Domu św. Jadwigi z zachowaniem dystansu i z maseczkami na twarzy.
   
 • Ks. Bronisław Marczyk
  za zgodą biskupa przeniósł się do Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Dziękujemy Ks. Bronisławowi za czas pobytu w naszej parafii i kapłańskie posługiwanie. Życzymy Bożej opieki, spokoju, potrzebnych sił i tego co jest ważne w jego życiu.
   
 • Dzień skupienia dla narzeczonych
  będzie w najbliższą niedzielę 6 września o godz. 10.00 w Domu św. Jadwigi. Narzeczeni muszą zgłosić swój udział telefonicznie do kancelarii parafii św. Jadwigi – tel. 14 6833445 (w godz. 8.30 – 10.00 i 16.30 – 18.00). Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na konieczność zachowania dystansu sanitarnego.
   
 • Uwaga!
  W niedzielę 13 września nie będzie mszy o godz. 10.30 i 12.00 w związku z głównymi uroczystościami 100-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej w Zawadzie. Zachęcamy do udziału w jubileuszu koronacji w sanktuarium w Zawadzie. Centralna Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza będzie o godz. 11.00. Nie lękajmy się epidemii zachowując dystans i stosując maseczki.

WIELKI ODPUST W 100-LECIE KORONACJI OBRAZU

MATKI BOŻEJ W SANKTUARIUM W ZAWADZIE

5-13 WRZEŚNIA 2020 ROKU

szczegółowy program uroczystości podany jest na plakatach i stronach internetowych parafii