• Odpust szkaplerzny
  odbywa się dzisiaj w Sanktuarium Maryjnym w Zawadzie. Uroczysta suma o godz. 11.00. Kustosz zaprasza do modlitwy w tym niezwykłym miejscu.
   
 • Błogosławieństwo kierowców oraz ich pojazdów,
  z racji wspomnienie św. Krzysztofa Patrona Kierowców będzie w najbliższą niedzielę po każdej mszy. Katolicy wierzą w Bożą Opatrzność wypraszaną przez świętych. Potrzeba tego szczególnie w przypadku masowej komunikacji, gdzie brawura i bezmyślność a nieraz brak umiejętności są powodem tragicznych wypadków drogowych. Prosimy w modlitwie za kierujących, by pozwalali działać rozumowi i roztropności tak bardzo potrzebnych w poruszaniu się pojazdami mechaniczni. Zapraszamy wiec do modlitwy w tej intencji. 
   
 • Ks. Tomasz Kaczor,
  były wikariusz naszej parafii a obecnie misjonarz w Boliwii podzieli się swoimi przeżyciami z pracy misyjnej w najbliższą niedzielę. Po każdej mszy będzie zbiórka do puszek  przeznaczona na  misyjne potrzeby.
   
 • Wobec nieprawdziwych zdań
  krążących wśród parafian a dotyczących Ks. Jana, który zaraził się koronawirusem wyjaśniamy: Ks. Jan zaraził się prawdopodobnie (tego nikt nie potwierdzi w 100 %) 20 czerwca będąc na spotkaniu w domu rodzinnym. Powrócił w tymże dniu do parafii i normalnie posługiwał do niedzieli 28 czerwca, kiedy to wieczorem udał się na urlop. W drugim dniu urlopu tj. wtorek 30 czerwca, sanepid poinformował ks. Jana o możliwym zarażeniu ponieważ osoba, z którą miał kontakt 20 czerwca ma potwierdzonego koronawirusa i wobec tego musi poddać się testowi. Wynik testu otrzymał w czwartek 2 lipca przed północą i dopiero wtedy ks. Jan dowiedział się o swoim stanie zdrowia. Wobec tego, że miał kontakt z naszą parafią sanepid zarządził w piątek 3 lipca, kwarantannę dla księży i konieczność dezynfekcji kościoła a także podał informację o zgłaszaniu się osób, które mogły mieć jakiś kontakt z ks. Janem i czują się zagrożone. Taka jest historia tego wydarzenia i kolejność działań zgodnych z wytycznymi służb sanitarnych. Na szczęście koronawirus nie rozprzestrzenił się ani u księży (mieli najbliższy kontakt) ani u parafian, których poddano testowi. Zdania typu „ksiądz wiedział i zarażał” są nieprawdziwe, krzywdzą ks. Jana i wymagają odwołania i przeproszenia. Informacje podane przez media też były nierzetelne i być może wywołały zamieszanie. Prosimy o skorygowanie swej wiedzy o tym wydarzeniu i powrót do normalności, w której nie można zakładać, że ktoś świadomie działa na szkodę ludzi, a tym bardziej ksiądz. Ks. Jan przebywa w kwarantannie, czuje się bardzo dobrze, w czwartek 16 lipca wynik drugiego testu był negatywny i zgodnie z procedurą czeka na kolejny test – jeżeli okaże się negatywny tym samym zakończy się kwarantanna. Dla uzupełnienia – rodzina ks. Jana ma we wszystkich testach wynik ujemny.

 


 

Ważne!!! Nowe terminy Mszy Świętych,

które nie zostały odprawione z powodu kwarantanny.

Intencje z dnia 3.07.2020

- z godz. 16.00, intencja + Józef Ziobro – będzie 21.07.20 godz. 7.00

- z godz. 18.00, intencje zbiorowe – będzie w piątek 24.07.20, godz. 18.00

- z godz. 18.00, w intencji dzieci z klasy III e – będzie w piątek 7.08.20, godz. 18.00

Intencje z dnia 6.07.2020

+ Paweł Bała – będzie 22.07.20, godz. 7.00

+ Wilhelmina Martyna – będzie 23.07.20, godz. 7.00

+ Maria Krupa – będzie 24.07.20, godz. 7.00

+ Kazimiera Pytel – będzie 25.07.20, godz. 7.00.