• Uroczystość odpustową ku czci Patronki naszej Parafii  Św. Jadwigi Śląskiej
  przeżywamy w dniu dzisiejszym. Suma odpustowa dzisiaj o godz. 10.30 koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. dr Karola Dziubaczki, byłego kanclerza Kurii Diecezjalnej, obecnie penitencjarza przy Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy wypraszającej potrzebne łaski parafii i naszemu miastu za wstawiennictwem Świętej Patronki.  

   
 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny
  trwający od 24 do 30 października. Niedziela Misyjna jest patronalnym dniem Papieskiego Dzieła Rozkrzewianie Wiary. W tym dniu modlić się będziemy w intencji misji a składka przeznaczona będzie do dyspozycji Ojca Świętego.
   
 • Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca
  do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie odbędzie się w sobotę 23 października, początek godz. 10.00. Zachęcamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce tym bardziej, że sanktuarium jest tak blisko. Zelatorów prosimy o zorganizowanie wyjazdu w ramch swojej Róży.
   
 • Spotkanie Grupy Dzieci Niepełnosprawnych,
  w trzeci poniedziałek miesiąca, czyli jutro o godz. 15.30. Najpierw będzie nabożeństwo w kościele a później spotkanie integracyjne w sali Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Zapraszamy do udziału.
   
 • Trwają nabożeństwa różańcowe.
  Codziennie o godz. 18.30 gromadzimy się, aby poprzez pośrednictwo NMP wypraszać potrzebne naszej wspólnocie łaski. Niestety brakuje na różańcu dzieci i młodzieży. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie przynajmniej w tych ostatnich dniach października.
   
 • Uroczystość Wszystkich Świętych
  zbliża się powoli. Pomyślmy o naszych bliskich zmarłych porządkując ich groby a nade wszystko pomyślmy o ich wieczności. Kościół uczy nas, że najlepszym sposobem pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym jest Msza św. ofiarowana za zmarłych. Innymi sposobami są odpusty zyskiwane w pierwszych dniach listopada, a także tzw. „wypominki” czyli przywoływanie ku pamięci imion i nazwisk zmarłych oraz modlitwa wspólnoty. 
   
 • Katechizacja przedmałżeńska
  (tzw. kurs) rozpocznie się w sobotę 23 października o godz. 17.00. W tym roku kurs będzie prowadzony w soboty i niedziele o godz. 17.00 wg następującego planu: 23,24 X; 6,7 XI; 13,14.XI; 20,21 XI; 27,28.XI; 5,6 XII.  Szczegółowy program zostanie podany na pierwszym spotkaniu, na którym też będzie można dokonywać zapisów. Katechizacja przedmałżeńska zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski jest wymogiem przy zawieraniu katolickiego małżeństwa a równocześnie jest przygotowaniem do odpowiedzialnego podjęcia obowiązków spoczywających na tych, którzy zamierzają zawrzeć małżeństwo.

 • XXI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej Polonia Semper Fidelis
  odbędzie się w dniach 23-24.X.2010 r w kościele Miłosierdzia Bozego. W sobotę 23 października o godz. 19.00 koncert zespołu „TRZECIA GODZINA DNIA” zaś w niedzielę o godz. 16.00 zespół „Krakowskie Przedmieście” oraz Adam Woronowicz odtwórca roli bł. Ks. Jerzego w filmie „Popiełuszko”