• Uroczystość Bożego Ciała
  przypada w czwartek 3 czerwca. Procesja Eucharystyczna wiodąca ulicami miasta jest wyrazem wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Udział w procesji jest osobistym świadectwem życia Eucharystią zaś w wymiarze wspólnoty wierzących jest hołdem składanym Chrystusowi obecnemu w „swoim ludzie”. Główna procesja rozpocznie się Mszą św. w Farze Św. Jadwigi o godz. 9.30. O godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami - Cmentarną, Rzeszowską, Rynek, Piekarską, Kościuszki i Rzeszowską. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w Kościele św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza św.
   
 • Msze Św. w Uroczystość Bożego Ciała
  będą odprawiane we Farze św. Jadwigi o godz. 6.00; 7.30; 9.30 (przed procesją); 12.00 (po procesji) i 19.00.

 • Popołudniowe procesje
  w Parafiach - Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00 i Matki Bożej Anielskiej o godz. 17.00.
   
 • Do udziału w procesji zapraszamy i zachęcamy
  wszystkich mieszkańców naszego miasta zwłaszcza małe dzieci i dzieci pierwszokomunijne. Zapraszamy wszelkie poczty sztandarowe reprezentujące ludzi identyfikujących się z wiarą katolicką. Procesję uświetni Miejska Orkiestra Dęta. Wszelkie asysty związane z baldachimem, feretronami, sztandarami, liturgią, straż św. Jadwigi, prosimy o należyte przygotowanie do procesji.
   
 • Do wszystkich uczestników procesji
  kierujemy apel o należyte skupienie, powagę, zaniechanie zbędnych rozmów, dostosowywanie się do poleceń służb porządkowych, zachowanie układu procesji i wytrwanie do końca. Matki opiekujące się dziećmi sypiącymi kwiaty prosimy o dopilnowanie spójnego szpaleru i należytej estetyki procesji.
   
 • Cztery ołtarze na trasie procesji
  przygotowują następujące grupy: ołtarz I – kolejarze, i mieszkańcy ul. Kolejowej, Strumskiego i Rzeszowskiej; ołtarz II – Kręgi Rodzin, SRK, Rycerstwo Niepokalanej, Straż Honorowa i mieszkańcy ul. Głowackiego, Puszkina; ołtarz III – rzemiosło, mieszkańcy Rynku, Sobieskiego, Targowa, Strażacka; ołtarz IV – KWC, Odnowa w Duchu Św., RŚŻ i mieszkańcy ul. Cmentarnej. Przedstawicieli tych grup zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Celem spotkanie będzie szczegółowe omówienie zadań.   
   
 • Ogrodników i kwiaciarnie
  prosimy o ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy a także pomoc florystyczną.
   
 • W Oktawie Bożego Ciała
  uroczystą Eucharystię wraz z procesją celebrowana będzie codziennie o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych.
   
 • Ostatnie nabożeństwo majowe
  będzie w poniedziałek 31 maja. Serdecznie zapraszamy do udziału.
   
 • Wyjazd na beatyfikację Sługo Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki
  w dniu 6 czerwca organizuje nasza parafia. Zachęcamy do udziału – zgłoszenia w kancelarii. 
   
 • Pierwszy czwartek, piątek i sobota
  przypadają w tym tygodniu. Z racji Bożego Ciała nie będzie adoracji w czwartek. W piątek nabożeństwa ku czci NSPJ o godz. 7.00; 8.00, 16.30; 18.00. Chorych kapłani odwiedzą od godz. 8.30. Czuwanie dla młodzieży o godz. 19.30. W sobotę nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00; 8.00 i 18.00.
   
 • Uroczystości prymicyjne neoprezbitera Dominika Dryi
  odbędą się w niedzielę 6 czerwca o godz. 12.00. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian.  

 • Msza św. przy krzyżu
  u pp. Guraków (ul. Świętosława) będzie odprawiona w poniedziałek 31 maja o godz. 18.00.
   
 • IX Festyn Parafialny
  odbędzie się w niedzielę 6 czerwca na stadionie sportowym szkoły Podstawowej Nr 9. hasłem tegorocznego festynu są słowa „Otwórzcie serca swe”. Początek godz. 13.00, w programie występy dębickich zespołów artystycznych, konkursy i jak zwykle wiele atrakcji. Zakończenie o godz. 21.30. zapraszamy do udziału wszystkich dębiczan.