W sobotę 27 stycznia 2018 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w balu karnawałowym, którego organizatorami były Kręgi Domowego Kościoła z rejonu Dębica. Jak przystało na Ruch Światło - Życie bal był bezalkoholowy, co wcale nie oznaczało niskiej frekwencji i nudnej zabawy. Wręcz odwrotnie. Kilka minut po dziewiętnastej sala była zapełniona gośćmi: małżeństwami z różnym stażem, młodzieżą i dziećmi, nie tylko z Oazy. Zawitał także do nas proboszcz miejsca ks. Prałat Antoni Bielak wraz z ks. Łukaszem Opolskim.

Tradycyjnie bal rozpoczęliśmy krótką modlitwą i oczywiście polonezem poprowadzonym przez wodzireja, który przez całą imprezę spisywał się znakomicie. Nie tylko prowadził zabawy i aranżował tańce, równie świetnie dobierał muzykę, przy której mogli się bawić zarówno młodzi jak i „nieco” starsi. Pojawiły się też śpiewy i oczywiście dedykacje muzyczne.

Dla nas osobiście była to okazja do dobrej zabawy. Ostatnimi laty rzadko bywamy na imprezach, a ta okazała się bardzo fajna. Świetna atmosfera, dobra muzyka, cały nasz krąg, trochę starych znajomych dawno niewidzianych i ludzie, którzy tak jak my potrafią być sobą, dobrze się bawić bez wspomagania procentami.

Dziękujemy Monice i Sławkowi, za ich zaangażowanie w organizację tego uroczystego wieczoru. Madzi i Wojtkowi za to, że pełnili honory gospodarzy i zadbali, aby każdy uczestnik poczuł się zaopiekowany i nic mu nie brakowało. Dziękujemy też firmie „FILIPEK” za dobre jedzonko i miłą obsługę i to w całkiem przyzwoitych pieniądzach.

Zapraszamy za rok, kto przyjdzie z pewnością nie pożałuje.

Marysia i Andrzej

Zdjęcia w galerii -->