W niedzielę, dnia 22 października odbył się Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła oraz Młodzieży Ruchu Światło- Życie z rejonu Dębicy.

 Hasłem przewodnim tego Dnia Wspólnoty było: CHRYSTUS SŁUGA.

Rozpoczęliśmy o godz. 16.30 w Domu św. Jadwigi modlitwą do Ducha Świętego oraz śpiewem prowadzonym przez młodzież. Podczas konferencji wprowadzającej ,moderator rejonu- ks. Jan Majocha, zachęcał do lektury listu kręgu centralnego na rok formacyjny 2017/2018 „Służę, więc jestem”.

Następnie, podejmując posługę liturgiczną, uczestniczyliśmy w Eucharystii w parafialnym kościele pw. św. Jadwigi, podczas której prosiliśmy Pana o owocny, czekający nas rok formacyjny, zawierzając tym samym Najświętszej Maryi Pannie nasze wszystkie sprawy małżeńskie, rodzinne, i osobiste.

Po powrocie do Domu Św. Jadwigi rozpoczęliśmy prezentację poszczególnych kręgów z miasta Dębica oraz okolicznych miejscowości. Obecne były także rodziny z nowo powstałego kręgu przy Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy oraz Młodzież Ruchu Światło- Życie.

Podczas spotkań w grupach, dzieliliśmy się doświadczeniami z rekolekcji oraz ich wpływem na naszą codzienność. Dodatkowo pochylaliśmy się nad postawą służby w naszym codziennym życiu, w relacjach małżeńskich, rodzinnych, zawodowych. Zastanawialiśmy się do jakiej konkretnej służby wzywa nas dzisiaj Bóg i jak moglibyśmy ją ulepszyć. Wspomnieliśmy w modlitwie także śp. Anię Nowak, która była dla nas wszystkich wzorem postawy służby.

Następnie zgromadziliśmy się na agapie, dzieląc się naszym życiem, troskami i doświadczeniami.
Przyjęliśmy błogosławieństwo przez ręce kapłana wierząc, iż umocnieni słowem Pana "zaowocujemy radością służenia współmałżonkowi, rodzinie, wspólnocie i społeczeństwu".

Jola i Mariusz Szymalscy

Zdjęcia w galerii --->