Parafia p.w. Św. Jadwigi
w Dębicy

Slider

Zdaniem proboszcza

16 czerwca 2019r.

16 czerwiec 2019

Boże Ciało rok rocznie przeżywamy jako manifestację naszej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Czy to jest potrzebne? Myślę, że tak, tym bardziej teraz, kiedy w naszym katolickim kraju (tak, katolickim gdyż 80-90% obywateli deklaruje się katolikami) ktoś profanuje Najświętszy Sakrament. Nie wiem ilu katolików oburzyły ekscesy homoseksualistów (Parada Równości to przecież lobby homoseksualne i proszę mi nie tłumaczyć, że to jest walka o równe prawa „dziwnych mniejszości”), i nie dostrzegłem jakiegoś zdecydowanego sprzeciwu społecznego czy nawet państwowego, gdyż państwo ma chronić uczucia religijne swoich obywateli. Dlatego udział w procesji Bożego Ciała niech będzie wyrazem naszej wiary w obecność Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Myśli na niedziele...

Najświętszej Trójcy

16 czerwiec 2019

Trójca Święta nie jest dla wiary chrześcijańskiej jakimś dodatkiem, lecz jest tajemnicą będącą źródłem wszystkich tajemnic wiary; to ona właśnie daje blask i głębię wszelkim chrześcijańskim twierdzeniom o Bogu.

Zesłanie Ducha Świętego

09 czerwiec 2019

Duch Święty jest obecny w Kościele zwłaszcza w sakramentach. On realizuje sakrament, pozwala go przyjmować, sprawia, że przystępujemy do nich duchowo a nie tylko materialnie, czyli przez widzialny znak.

Wniebowstąpienie Pańskie

02 czerwiec 2019

Dzisiejsza liturgia nie jest pełnym smutku pożegnaniem Jezusa opuszczającego ziemię i powracającego do spokoju nieba, lecz jest to liturgia chwały i radości. Jeżeli odkryje się motyw tej chwały i radości, wówczas będzie się prawdziwie obchodziło tajemnicę tego dnia.