• Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia
  przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca za grzechy pijaństwa będzie a w czwartek bezpośrednio po wieczornej mszy – zapraszamy wszystkich rozumiejących problem a także dotkniętych skut-kami alkoholizmu. W piątek nabożeństwo do NSPJ o godz. 7.00; 8.00; 16.30 i 18.00. Spowiedź po południu od godz. 16.00. W sobotę nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca NMP będą o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Z wizytą duszpasterską do chorych
  kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30. Można zgłosić telefonicznie chorych, którzy jeszcze nie są objęci pierwszo-piątkową posługą.  
   
 • Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca
  będzie w najbliższą niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. 
   
 • Ks. Grzegorz Salamon został zwolniony z funkcji wikariusza Parafii Św. Jadwigi i mianowany przez biskupa diecezjalnego notariuszem Sądu Diecezjalnego w Tarnowie.
  Ks. Jan Majocha został mianowany wikariuszem naszej parafii. Dotychczas pracował w Parafii Św. Józefa w Tarnowie. Obydwaj księża swoje nowe funkcje obejmą z dniem 1 września.
   
 • Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę,
  które można dokonać można dokonać w kancelarii parafii. Przypominamy: pielgrzymka wyrusza z Tarnowa 17 sierpnia a zakończy się 25 sierpnia na Jasnej Górze. Szczególnie dla młodych jest to dobra forma spojrzenia na siebie a także zobaczenia swojej wiary. Rekolekcje w drodze – jak niektórzy nazywają pielgrzymowanie – są okazją do korekty swojego życia i pogłębienia wiary. Z racji organizacyjnych nie odwlekajmy zapisu na tzw. ostatnią chwilę. 
   
 • Krucjata Wyzwolenia Człowieka
  poprowadzi w niedzielę 4 sierpnia podczas każdego nabożeństwa adorację w intencji wyproszenia trzeźwości w naszych rodzinach i w całym narodzie. Ponadto w tym dniu z racji Sierpniowych Dni Trzeźwości, Krucjata przygotowała specjalny program modlitewno-trzeźwościowy pod hasłem „Ojciec – świadek wiary i trzeźwości”. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona  Msza św. w intencji trzeźwości z udziałem członków Wspólnoty KWC; godz. 13.00 – godzinna wspólna modlitwa adoracyjna w intencji wyzwolenia z różnego rodzaju uzależnień i zniewoleń oraz w intencji dzieła KWC, na którą zapraszamy wszystkich chętnych. Po każdej Mszy Św. w Domu Św. Jadwigi będzie można również skorzystać z odpowiednich porad z dziedziny problemu uzależnień. Na dziedzińcu kościelnym członkowie Krucjaty proponować będą bezpłatnie literaturę trzeźwościową: książki, czasopisma, ulotki i broszury na temat uzależnień itp. /jest okazja aby bardziej zapoznać się z tą tematyką.

 • Na początku sierpnia – miesiąca abstynencji
  zachęcamy do podjęcia przyrzeczeń abs-tynenckich, które można złożyć na deklaracjach propagowanych przez Krucjatę lub można wpisać się do Księgi Trzeźwościowej.