• Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  przeżywamy w dzisiejszą niedzielę. Tym samym kończy się Rok Liturgiczny. Przypominamy: Rok liturgiczny rozpoczyna się Adwentem a następne okresy to Okres Bożego Narodzenia (kolor biały);  pierwsza część Okresu Zwykłego (kolor zielony); Wielki Post (kolor fioletowy); Okres Wielkanocny (kolor biały); druga część Okresu Zwykłego (kolor zielony). W każdym okresie Roku Liturgicznego przeżywamy w sposób liturgiczny ważne tajemnice  naszej wiary.
   
 • Duszpasterska Grupa Kolejarzy
  zaprasza na wypominki i modlitwę różańcową  za zmarłych kolejarzy regionu dębickiego w piątek 26 listopada na godz. 17.15
   
 • Dziękujemy wszystkim adorującym Najświętszy Sakrament
  w ciągi dnia. Szczególne podziękowanie składamy Różom Żywego Różańca za podjęty trud trwania przy Najświętszym Sakramencie w godzinach południowych. Prosimy jednak o zgłoszenia na najbliższy tydzień, gdyż są jeszcze wolne daty.
   
 • Wszystkie grupy formacyjno-modlitewne
  naszej parafii prosimy o aktywność w spotkaniach jednak z zachowaniem środków ostrożności, gdyż płyną informacje o wzroście zachorowań na covid. 
   
 • Przypominamy przystępującym do Komunii św.
  zwłaszcza w niedzielę, aby zachować stosowne odstępy. Przecież nie musimy się tłoczyć, tak jakby czegoś za chwilę miało zabraknąć lub mocno się spieszymy, bo odlatuje samolot. Można poczekać zwłaszcza gdy się siedzi na swoje miejsce w kolejce. Podchodzimy spokojnie do kapłana i przyjmujemy Komunię Św.
   
 •  Dziękujemy za ofiary złożone
  w ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej. Wyniosły one w sumie 14 009 zł co po odliczeniu kosztów utrzymania parafii daje kwotę ponad 7 tys. zł.
   
 • Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek
  na wsparcie parafii przyjmujących emigrantów na granicach naszego kraju. Jest to odpowiedź na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego w sprawie pomocy migrantom.


RADIO NOSTALGIA

to tytuł wystawy w Muzeum Regionalnym w Dębicy poświęconej początkom radiofonii, wykorzystującej radioodbiorniki z gromadzonej przez lata mojej kolekcji. Fale radiowe zbliżyły ludzi i wprowadziły nową jakość do cywilizacji XX wieku. Wiele urządzeń korzysta z fal radiowych (radio, telewizja, telefonia, komputery, internet, automatyka przemysłowa i domowa) i trudno byłoby to wszystko porzucić. Dlatego zapraszam do zobaczenia jak wyglądały początki radia w latach dwudziestych i trzydziestych minionego wieku. Wystawa będzie trwała do 22 kwietnia 2022 roku.

                                                      Serdecznie zapraszam

                                                                                       Ks. Ryszard Piasecki.