• Rocznicę poświęcenia naszego kościoła
  przeżywamy w dzisiejszą niedzielę. W tym roku mija 463 lata od rozpoczęcia w roku 1558 budowy naszego kościoła, która zakończyła się konsekracją w 1650 roku. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni i za pokolenia, które w tym miejscu uświęcały swoje życie.  Równocześnie składamy podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają utrzymanie naszej świątyni.
   
 • Uroczystość Wszystkich Świętych
  przypada w poniedziałek 1 listopada. Kościół Katolicki wspomina w tym dniu ludzi, którzy osiągnęli niebo. Ten dzień ma nam uzmysłowić cel naszej wędrówki ziemskiej a także ożywić  więź z tymi, którzy odeszli do radości nieba. Msze św. będą o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00. O godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na Starym Cmentarzu, po której, alejkami cmentarza wyruszy procesja z modlitwą różańcową i liturgią przeznaczoną na ten dzień. Zapraszamy do katolickiego sposobu przeżywania treści tego dnia. Nabożeństwa na wszystkich dębickich cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych rozpoczynają się o godz.  14.00.
   
 • Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy
  przeprowadzi w dniu 1 listopada kwestę, z której dochód przeznaczony jest w całości na renowację najstarszej nekropolii w Dębicy.
   
 • Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny
  przypada we wtorek 2 listopada. W tym dniu modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych.  Msze św. będą celebrowane o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 16.00; 18.00. O godz. 9.00 msza św. będzie ofiarowana za zmarłych proboszczów Parafii Św. Jadwigi.
   
 • Różaniec za zmarłych w poniedziałek 2 listopada
  rozpocznie się o godz. 17.00, zaś o godz. 17.30 odbędą tzw. „wypominki partyzanckie”.
   
 • Zaduszki ze św. Janem Pawłem II w wykonaniu Grupy „SAFO” z Miejskiego Ośrodka Kultury będą we wtorek bezpośrednio po wieczornej mszy o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej refleksji ze św. Janem Pawłem II.    
   
 • Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca
  będzie w niedzielę 7 listopada o godz. 16.00. Będziemy się modlić za zmarłych członków tychże wspólnot.
   
 • Modlitwa za zmarłych czyli tzw. „wypominki”
  w listopadzie będzie codziennie o godz. 17.15  Zapraszamy do udziału.
   
 • Pierwszy czwartek
  piątek i sobota miesiąca przypadają w tym tygodniu. Adoracja wynagradzająca za grzechy braku pogłębiania swojej wiary, rozpocznie się bezpośrednio po wieczornej mszy a zakończy o godz. 20.00. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ będzie o godz. 7.00; 8.00; 16.00; 18.00. Spowiedź od godz. 15.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Kapłani odwiedzą chorych
  w pierwszy piątek od godz. 8.30. Prosimy o telefoniczne zgłaszanie chorych.
   
 • Przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny
  za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych. Muszą być również spełnione zwyczajne warunki: Komunia Św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
   
 • Odpust zupełny za zmarłych
  można uzyskać spełniając następujące warunki: brak przywiązania do grzechu; stan łaski uświęcającej; przyjęcie Komunii św.; odmówienie modlitwy (jakiejkolwiek) w intencjach Ojca Świętego; wykonanie czynności związanych z danym odpustem. Czynnościami w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny są – nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę. Czynnościami w we wszystkie dni listopada są nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. Po jednej Komunii św. można zyskać tylko jeden odpust w intencji jednej zmarłej osoby. Tak więc, praktycznie jednego dnia można zyskać jeden odpust. Można też i drugi, ale trzeba przystąpić drugi raz do Komunii św. i to podczas mszy św.. Odnówmy naszą wiarę w odpusty i zyskujmy je dla dobra bliskich zmarłych, którym z pewnością wiele zawdzięczamy.
   
 • Składamy podziękowanie
  Pani Władysławie Mazur oraz Państwu Andrzejowi i Elżbiecie Frankowskim za ofiarowane piękne chryzantemy do przystrojenia kościoła.