• Tydzień misyjny
  rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę. Potrzeby misyjne będziemy polecać szczególnie w modlitwie różańcowej. 
   
 • „Pochód Wszystkich Świętych”,
  po rocznej przerwie odbędzie się w sobotę 30 października. Biorą w nim udział dzieci przebrane za świętych. Celem pochodu jest przypomnienie w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, o potrzebie dążenia do świętości każdego z wierzących.  Pochód rozpocznie się nabożeństwem o godz. 9.30 w Kościele Św. Jadwigi a następnie przejdzie ulicami Cmentarną, Rzeszowską, Rynek, Krakowską do Kościoła Klasztornego SS. Służebniczek, gdzie o godz. 11.00 będzie celebrowana Eucharystia. Zapraszamy do udziału wszystkich a zwłaszcza dzieci.
   
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego
  – przypominamy - będzie w czwartek 28 października: program spotkanie – Msza św. o godz. 18.00; bezpośrednio po mszy spotkanie w kaplicy Domu św. Jadwigi. Prosimy o obecność, gdyż powoli wkraczamy w końcową fazę V Synodu DT.
   
 • Zbiórka do puszek na sfinansowanie Pomnika Dziecka Utraconego
  odsłoniętego w ubiegłą niedzielę na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej przeprowadzana jest dzisiaj. Za wszelkie ofiary wspierające to ważne dzieło składamy podziękowanie.

 • Wypominki listopadowe i roczne
  przyjmowane są w kancelarii parafii. Zwyczaj wyczytywania imion zmarłych sięga starożytności, kiedy to odczytywano w czasie Eucharystii imiona zmarłych zapisanych na tabliczkach zwanych dyptychami. Z czasem modlitwa za zmarłych ulegała zmianie i obok mszy ofiarowanej za zmarłych pozostał zwyczaj odczytywania imion i nazwisk zmarłych oraz modlitwy wspólnoty zgromadzonej w kościele. Istotą tej modlitwy jest pomoc zmarłym znajdującym się w czyśćcu.
   
 • Najlepszą pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących
  jest ofiarowana za nich Msza św. i przyjęta w ich intencji Komunia św.. Pomocą są także odpusty zyskiwane zwłaszcza w dniach od 1 do 8 listopada. W przygotowaniach do Uroczystości i Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, nie zapomnijmy o przygotowaniu naszych serc. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie, w różnych porach, przez niemal pięć godzin.    
   
 • Nową monstrancję dla Adoracji Wieczystej
  ufundowały Róże Żywego Różańca. Zebrano kwotę 9845 zł w tym jedna osoba złożyła ofiarę 3000 zł. Wszystkim składamy podziękowanie. Obok monstrancji z tej kwoty odnowiono kaplicę, wykonano nowe oświetlenie dla monstrancji a także poddano małej renowacji obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Od poniedziałku 25 października zapraszamy do adorowania w kaplicy gdzie przygotowane są również klęczniki.
   
 • Nowy terminarz Adoracji Najświętszego Sakramentu
  dla Róż Żywego Różańca na miesiąc listopad jest  już przygotowany. Prosimy o telefoniczne lub osobiste (w kancelarii) ustalenie daty adoracji w godz. 10.00-11.00; 11.00-12.00; 12.00-13.00; 13.00-14.00.
   
 • Katechizacja przedmałżeńska „Czy możemy iść razem?”
  będzie przeprowadzona w drugi weekend listopada czyli w dniach 12,13,14 listopada:  piątek od godz. 18.00 do 20.00;  sobota od godz. 8.00 do 12.00; przerwa (obiad we własnym zakresie) i od 15.00 do 20.00; niedziela od godz. 8.00 do 13.00. W spotkaniach, które odbywać się będą  w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy mogą wziąć udział tylko narzeczeni (pary) zamierzający zawrzeć małżeństwo w najbliższym czasie. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii Parafii Miłosierdzia Bożego – tel. 14 6812401. Ilość uczestników ograniczona ze względu na sytuację epidemiczną. W przerwach między zajęciami zapewniamy kawę i herbatę z dodatkiem.
   
 • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja”
  zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu św. Jadwigi.
   
 • Otrzymujemy informacje potwierdzające próby wyłudzenia pieniędzy
  „ na wnuczka” z powodu wypadku wnuczka, choroby krewnego, otrzymania dodatkowych pieniędzy po wpłacie określonej kwoty itd. Wszystko to jest oszustwem kierowanym przede wszystkim do osób starszych. W przypadku tego typu telefonów nie ulegajmy panice i nie spełniajmy żadnych żądań, tylko sprawdźmy informatora przy pomocy rodziny lub policji.  


„F A T I M A”

– to dobry film dramatyczny na który zaprasza Kino „Śnieżka” w dniach 22,23,24,26,27 października na godz. 17.30;  natomiast 28 października na godz. 19.30. kasa kina czynna na godzinę przed seansem.

 


Komenda Powiatowa Policji

przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o zachowaniu odległości podczas nabożeństw w związku z istniejącym obowiązkiem oraz wzroście zachorowań spowodowanych covidem. Obowiązek dotyczy tych wszystkich miejsc gdzie gromadzą się ludzie.