• Uroczystość ku czci Świętej Jadwigi Śląskiej Patronki i Miasta Dębica
  jest okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za opiekę. Dla wierzących wstawiennictwo świętych przed Bogiem jest czymś zrozumiałym i oczekiwanym. Niewierzący mają również powód do radości gdyż Św. Jadwiga jako postać historyczna dobrze i trwale wpisała się w dzieje naszego Narodu i jest godna upamiętnienia i przywoływania jako wzór do naśladowania. Uroczystościom odpustowym przewodniczy Ks. Stanisław Wojcieszak, pracujący w naszej parafii jako wikariusz w latach 1977 – 1982.
   
 • Dziękujemy władzom miasta i wszystkim instytucjom,
  k
  tóre włączają się w promocję patronatu św. Jadwigi nad naszym miastem.
   
 • Światowy Dzień Misyjny
  będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę 24 października. Składka przeprowadzona w tym dniu przeznaczona jest na wsparcie działalności misyjnej Kościoła.
   
 • Wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła
  przypada w piątek 22 października i związane jest z rozpoczęciem pontyfikatu przez tegoż papieża. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego dnia. 
   
 • Błogosławieństwo nowych lektorów dla Dekanatu Dębica Wschód,
  odbędzie się 23 października o godz. 9.00 w Kościele św. Jadwigi Śląskiej. Zapraszamy przede wszystkim rodziny nowych lektorów a także wszystkich, którym leży na sercu sprawa posługi Słowa Bożego.
   
 • Regionalne spotkanie Wojowników Maryi
  odbędzie się 21 października (czwartek): o godz. 17.15 różaniec w kościele św. Jadwigi, eucharystia i spotkanie formacyjne. Zapraszamy wszystkich mężczyzn od 18-50 roku życia. Jeżeli chcesz zostać Wojownikiem Maryi to spotkanie jest dla ciebie. Tel. kontaktowy 889224033.
   
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego,
  po epidemicznej przerwie, będzie w czwartek 28 października: zapraszamy na Mszę o godz. 18.00 i bezpośrednio po mszy spotkanie w kaplicy Domu św. Jadwigi. Prosimy o obecność, gdyż powoli wkraczamy w końcową fazę V Synodu DT.
   
 • Dziękujemy Różom Żywego Różańca
  za ufundowanie nowej monstrancji, która będzie używana do wystawienia Najświętszego Sakramentu podczas wieczystej adoracji. Po małym remoncie kaplicy powracamy z adoracją do tego miejsca. Zapraszamy do adorowania Najświętszego Sakramentu wszystkich, zaś przedstawicieli Róż Różańcowych prosimy o modlitwę w wyznaczonych godzinach.
   
 • Pamięć modlitewna o zmarłych
  w tradycji katolickiej związana jest z tzw. „wypominkami”. Przywołując nazwiska zmarłych równocześnie polecamy ich dusze Bożemu Miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafii.
   
 • Liczenie wiernych ostatnio przeprowadzone pokazało nam jak wyglądają praktyki religijne w naszej parafii. W niedzielnej mszy uczestniczyło tylko 46% parafian co jest najniższym wynikiem od początku prowadzenia tej statystyki. Pandemia trochę wystraszyła jakąś liczbę parafian, ale również prawdą jest, że parafianie o słabej wierze „skorzystali” z okazji, by raczej zrezygnować z trudu niedzielnej mszy. Mimo wszystko zapraszamy tych nieobecnych na spotkanie z Panem w Eucharystii. Nie lękajmy się i ożywiajmy naszą wiarę Eucharystią.
   
 • Dziękujemy za wszelkie ofiary
  składane na cele inwestycyjne. Ostatnia składka to kwota 13080 zł. Po odliczeniu kosztów funkcjonowania parafii ok. 7 tys. na cele inwestycyjne pozostało nieco ponad 6 tys. złotych. Koszt naprawy dachów (kościół, Dom św. Jadwigi i daszki przy bramie) to wydatek ponad 90 tys. złotych.   
   
 • Spektakl „Zrozumieć życie”
  w wykonaniu seniorów Domu Symeona i Anny, dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek, Grupy „Safo” i gości będzie wystawiony w Auli Bł. Edmunda Bojanowskiego przy ul. Krakowskiej 15, 22 października o godz. 15.00 a także 23 i 24 października o godz. 16.00.
   
 • „O potrzebie wspólnoty w czasach indywidualizmu”
  będzie można posłuchać i porozmawiać 20 października o godz. 19.00 w Domu Generalnym SS. Służebniczek u. Bojanowskiego 8-10. Wprowadzenie i prowadzenie – ks. Dr hab. Ireneusz Stolarczyk.
   
 • Spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców Talent
  będzie we wtorek 19 października o godz. 18.00 (po mszy) w Sali Ks. J. Popiełuszki przy Parafii Miłosierdzia Bożego.
   
 • Zbiórka do puszek na Pomnik Dzieci Utraconych
  powstały na Cmentarzu przy ul. Wielopolskiej będzie w najbliższą niedzielę.