• Niedziela Bożego Miłosierdzia przypada za tydzień.
  Parafia Miłosierdzia Bożego w Dębicy przeżywa uroczystość odpustową – suma odpustowa o godz. 11.00,  ale tylko poprzez udział dzięki transmisji internetowej.
   
 • Nabożeństwo dla Róż Różańcowych
  będzie w najbliższą niedzielę bezpośrednio po mszy o godz. 6.00. Ze względu na ograniczenia ilościowe prosimy o przybycie przedstawicieli poszczególnych Róż.
   
 • Wszystkie grupy modlitewno-formacyjne
  prosimy, aby w miesiącu kwietniu swoje cykliczne spotkania organizowały w kościele a nie jak dotychczas w Domu Św. Jadwigi. Szczegóły należy ustalić w porozumieniu z księdzem opiekunem.
   
 • Dzień skupienia dla narzeczonych
  zapowiadany na dzień 11 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się w tym dniu o godz. 15.00 w kościele. Zmiana godziny i miejsca podyktowana jest nowymi ograniczeniami epidemicznymi. Narzeczonych, którzy już zgłosili swój udział prosimy o telefoniczne potwierdzenie nowego terminu.
   
 • Ofiarę na urządzenie Grobu Pańskiego
  złożyły Róże Różańcowe:  Św. Faustyny, ŚW. Małgorzaty, Św. Rity, Św. Kingi, Św. Jadwigi, Św. Teresy od Dzieciatka Jezus, ŚW. Julii, Ś. Genowefy, Św. Elżbiety, Św. Klary, Św. Barbary, Św. Zofii, Ś. Heleny, Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Św. O. Pio, Ś. Matki Teresy z Kalkuty, Matki Bożej z Lourdes, Św. Marii Magdaleny, Św. Agaty, Św. Weroniki, Franciszkański Zakon Świeckich oraz Eugeniusz Mika, Krzyż Czesława z rodziną oraz anonimowy ofiarodawca. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie. 
   
 • Dziękujemy Siostrze Wieńczysławie
  i sporej grupie parafian za przygotowanie świątecznych dekoracji – ciemnicy i Grobu Pańskiego.
   
 • Dziękujemy lektorom i ministrantom
  za asysty przy liturgii Wielkiego Tygodnia a także chórowi i solistom wraz a Panem organistą za oprawę muzyczną. 
   
 • Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne
  nadesłane z racji Świąt Wielkanocnych. Było ich bardzo wiele i jesteśmy wdzięczni za pamięć, wsparcie i modlitwę.  
   
 • Przypominamy wszystkim młodym katolikom mieszkającym poza granicami
  naszego kraju o konieczności ustalenia swojej przynależności do parafii. Zamieszkując poza swoją parafią w Polsce, przynależymy do parafii na terenie której zamieszkujemy przykładowo w Niemczech, Francji, Anglii itd. Jeżeli chcemy korzystać z duszpasterstwa polskiego to musimy zapisać się u księdza polskiego, który w pobliżu prowadzi polskie duszpasterstwo – wykaz znajduje się na stronach internetowych Polskich Misji Katolickich w danym kraju. Po wszelkie zaświadczenia potwierdzające praktykowanie wiary katolickiej, potrzebne do chrztu, bierzmowania czy pogrzebu – zwracamy się do tamtejszych księży a nie do parafii, z której się wywodzimy. Prosimy rodziców, których dzieci wyemigrowały z kraju o przypomnienie swoim zapracowanym pociechom o potrzebie ustalenia przynależności do parafii na terenie której obecnie zamieszkują. Zdarzają się  sytuacje kiedy rodzic emigranta przychodzi do kancelarii z prośbą o wystawienie zaświadczenia do pełnienia funkcji chrzestnego dla swojego syna lub córki i spotyka się z odmową, która dla niego jest niezrozumiała. Aby uniknąć takiej sytuacji zróbmy wszystko, by nasi emigranci czuli się katolikami również tam gdzie zamieszkują a nie tylko tutaj w Polsce gdy przyjadą w odwiedziny do rodziców. Bardzo negatywnym zjawiskiem jest fakt porzucania praktykowania wiary na emigracji a to wiąże się bezpośrednio z brakiem kontaktu z duszpasterstwem katolickim.