• Różaniec na misje
  akcja zapowiadana w ubiegłą niedzielę wspierająca wolontariuszkę Gabrielę Pyzia wyjeżdżającą 2 lutego do Gambii, by tam wspomagać pracę misyjną. Różańce zapakowane w kopertę zbieramy dzisiaj podczas składki na ofiarowanie.
   
 • Okazja do wsparcia swoim groszem
  kosztów wyjazdu i pracy na misjach ponoszonych przez wolontariuszkę Gabrysię będzie w najbliższą niedzielę, Okażmy serce i w ten sposób wspomóżmy misje. Po każdej Mszy św. będzie można wrzucić swój grosz do puszki.
   
 • Grupy modlitewno-formacyjne
  zapraszamy do ponowienia spotkań z zachowaniem wymogów epidemicznych (maseczki, dystans i dezynfekcja). Grupy małe (do 10 osób na spotkaniu) mogą to czynić w kaplicy natomiast większe w kościele. Prosimy o kontakt z opiekunami danej wspólnoty.
   
 • Krucjata Wyzwolenia Człowieka
  w naszej Parafii zaprasza swoich członków  na spotkania wspólnotowe, które odbywają się co tydzień w poniedziałki w kościele Św. Jadwigi. W programie:  o godz. 17.00 spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem, a potem o godz. 18.00 Msza św. z oprawą liturgii przez wspólnotę Krucjaty. Wszystkich, którzy poprzez tę formację duchową pragną umocnić swoją wiarę, postawę trzeźwości i abstynencji, a ponadto pragną innym pomóc powstać z uzależnień i nałogów zapraszamy do udziału w tych spotkaniach. W czasie pandemii spotkania KWC są  również transmitowane z naszego kościoła na youtubie. Link zamieszczony jest na stronie internetowej Parafii Św. Jadwigi.

Święcenia biskupie Ks. Artura Ważnego

W sobotę 30 stycznia o godz. 10.00 Ks. Artur Ważny przyjmie święcenia biskupie w kościele parafialnym w Tarnowie-Mościcach. Uroczystościom będzie przewodniczył metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną i związane z nią ograniczenia, nie będzie możliwy udział dużej grupy wiernych w uroczystości święceń. Dlatego też zachęcamy do łączności za pośrednictwem transmisji Telewizji Trwam oraz diecezjalnego Radia  RDN. Posługę nowego biskupa polecamy w modlitwie, prosząc o dar roztropności, mądrości i wytrwałości.  

 


Uwaga narzeczeni!

Dzień skupienia dla narzeczonych będzie w niedzielę 7 lutego o godz. 10.00 w Domu św. Jadwigi. Narzeczeni muszą zgłosić swój udział telefonicznie do kancelarii parafii św. Jadwigi – tel. 14 6833445 (w godz. 8.30 – 10.00 i 16.30 – 18.00). Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na epidemię.

 Poradnia Rodzinna funkcjonuje normalnie z uwzględnieniem pewnych wymogów związanych z epidemią. Przypominamy: pierwsze spotkanie w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00; następne dwa spotkania są ustalane z parami indywidualnie. Ze względu na trwające jeszcze ograniczenia swój udział należy zgłosić telefonicznie (tel. 604966843).

 W najbliższych dwóch miesiącach (luty, marzec) nie przewidujemy przeprowadzenia katechizacji przedmałżeńskiej. W pilnych sytuacjach należy porozumieć się z proboszczem miejsca sporządzania protokołu przedmałżeńskiego, by znaleźć stosowne rozwiązanie.

 


Dołącz do grona naszych przyjaciół i darczyńców.

Przekaż 1% swojego podatku

na Caritas Diecezji Tarnowskiej

a pieniądze trafią na cele społeczne.

Caritas Diecezji Tarnowskiej KRS: 0000211791

W minionym roku dzięki 1% wsparto leczenie 127 osób (701 000 zł)

dofinansowano rehabilitację 171 osób (268 973 zł),

zakup leków dla 450 osób(68894),

dofinansowanie sprzętu medycznego (161 524 zł),

doposażenie 6 placówek opiekuńczo wychowawczych 319 228 zł).

Dziękujemy, że pomagasz nam pomagać.

Darmowy program do rozliczania PIT-u dostępny na stronie : www.tarnow.caritas.pl