• Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
  przypada w dniach 18-25 stycznia. Każdego roku przez to wydarzenie Kościół przypomina nam o istniejącym podziale wśród chrześcijan. Wielu katolików nie potrafi uzasadnić dlaczego Kościół katolicki realizuje ciągłość nauczania apostolskiego. Modlitwa o jedność a także świadomość że jestem w prawdziwym Kościele Chrystusowym niech towarzyszą nam w tych dniach.
   
 • „Dzień solidarności z Chorwacją”
  przeżywać będziemy w niedzielę 24 stycznia. Ma to związek z tragicznym trzęsieniem ziemi w Chorwacji. W tym dniu również będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia.   
   
 • Krucjata Wyzwolenia Człowieka
  w naszej Parafii zaprasza swoich członków w niedzielę 24 stycznia na Mszę Świętą wspólnotową o godz. 14.00, po której będzie  wspólne kolędowanie połączone z godziną świadectw.
   
 • Po 16 miesiącach pracy misyjnej w Senegalu
  powrócił do kraju Paweł Łoch nasz parafianin, który jako wolontariusz ofiarował cześć swojego życia tym, którzy potrzebują wielorakiej pomocy. Dziękujemy Pawłowi za odwagę, ofiarność i świadectwo wiary, które przekazał tamtejszym młodym ludziom.
   
 • Kolejna wolontariuszka misyjna z naszej parafii Gabriela Pyzia
  wyjeżdża 2 lutego do Gambii, by tam wspomagać pracę misyjną prowadzoną przez Księży Salezjanów. Przez 10 miesięcy w malej wiosce Kunkujang Mariama będzie zajmowała się młodzieżą, jej formacją katolicką oraz szkoleniem komputerowym. W okolicy jest mocno rozwinięta pobożność maryjna, stąd pomysł, by obdarowywać tamtejszych mieszkańców różańcami. W naszych domach zapewne jest wiele różańców zalegających szuflady. Możemy ofiarować je na misje przynosząc w najbliższą niedzielę do kościoła (zapakowane w kopertę) – zbierzemy je podczas składki na ofiarowanie.
   
 • Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu
  w ciągu dnia, wystawionego w głównym ołtarzu. Wiele osób ograniczyło swój udział w nabożeństwach ze względu na epidemię toteż modlitwa w kościele kiedy jest niewiele osób jest spotkaniem z obecnym pod sakramentalną postacią Chrystusem. Coraz częściej słyszymy o negatywnych skutkach dla psychiki tzw. „zamknięcia” w domach i dlatego wykorzystajmy okazję do duchowego umocnienia się poprzez adorację Najświętszego Sakramentu. Codziennie o godz. 15.00 jest Godzina Miłosierdzia  a także okazja do skorzystania ze Sakramentu Pokuty oraz przyjęcia Komunii Świętej. 

Uwaga narzeczeni!

Dzień skupienia dla narzeczonych będzie w niedzielę 7 lutego o godz. 10.00 w Domu św. Jadwigi. Narzeczeni muszą zgłosić swój udział telefonicznie do kancelarii parafii św. Jadwigi – tel. 14 6833445 (w godz. 8.30 – 10.00 i 16.30 – 18.00). Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na epidemię.

Poradnia Rodzinna funkcjonuje normalnie z uwzględnieniem pewnych wymogów związanych z epidemią. Przypominamy: pierwsze spotkanie w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00; następne dwa spotkania są ustalane z parami indywidualnie. Ze względu na trwające jeszcze ograniczenia swój udział należy zgłosić telefonicznie (tel. 604966843).