• Dzisiejsza niedziela kończy okres liturgiczny zwany Bożym narodzeniem.
  Od jutra kolor zielony w liturgii wskazuje na pierwszą część Okresu Zwykłego, który będzie trwał do Środy Popielcowej przypadającej w bieżącym roku w dniu 17 lutego.
   
 • „Kościół dla zabieganych” zaprasza wszystkich chętnych
  na pierwsze w 2021r.  spotkanie modlitewne, które odbędzie się 16 stycznia o godz. 19.30 w kościele św. Jadwigi. Tematem styczniowego spotkania będzie: „Przyjęcie Jezusa”. Znajdźmy czas w tym zabieganym świecie dla Najważniejszej osoby w naszym życiu – dla Jezusa Chrystusa.
   
 • „Kolędnicy misyjni”
  pomimo odmiennej formuły kolędowania zebrali na projekty misyjne kwotę 8335, 97 zł oraz 2 euro. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wsparli kolędników; dziękujemy S. Joannie i S. Renacie za organizację; dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom za podjęcie tego trudu.
   
 • Załatwianie wszelkich spraw związanych z dysponowaniem grobem
  a także remontami zostaje zawieszone do końca lutego 2021 r.  Dlatego prosimy nie przychodzić do kancelarii w tych sprawach.
   
 • Otrzymaliśmy sygnały o wadliwych książeczkach
  „Z kolędą w domu”  rozdawanych w ubiegłą niedzielę. Stało się to bez naszej wiedzy (wina drukarni) toteż prosimy o zwrot tych egzemplarzy (do zakrystii) a my postaramy się wymienić je na prawidłowe.
   
 • Sakrament chorych
  jest przeznaczony dla osób wierzących, które żyją nawet nie mając świadomości. Niestety często zdarza się, że krewni osoby co tylko zmarłej proszą kapłana o namaszczenie. Otóż nie ma namaszczenia osób zmarłych. Jeżeli zgon został stwierdzony nie ma potrzeby wzywania księdza. Należy wtedy tylko pomodlić się za zmarłą osobę. Przy tej okazji zwracamy uwagę na przygotowanie osób starszych i chorych na wypadek śmierci. Takie osoby powinny przyjąć sakrament chorych – przy okazji pierwszego piątku czy w Dzień Chorych 11 lutego. Oczywiście, że z taką posługą można poprosić księdza w dowolnym dniu, kiedy chory jest kontaktowy, kiedy może się jeszcze wyspowiadać i przyjąć Komunię św.

Uwaga narzeczeni!

Dzień skupienia dla narzeczonych będzie w niedzielę 7 lutego o godz. 10.00 w Domu św. Jadwigi. Narzeczeni muszą zgłosić swój udział telefonicznie do kancelarii parafii św. Jadwigi – tel. 14 6833445 (w godz. 8.30 – 10.00 i 16.30 – 18.00). Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na epidemię.

Poradnia Rodzinna funkcjonuje normalnie z uwzględnieniem pewnych wymogów związanych z epidemią. Przypominamy: pierwsze spotkanie w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00; następne dwa spotkania są ustalane z parami indywidualnie. Ze względu na trwające jeszcze ograniczenia swój udział należy zgłosić telefonicznie (tel. 604966843).