• Woda święcona jako ważne „sakramentalium”
  jest do pobrania ze zbiornika przy ołtarzu NSPJ. Przynosimy buteleczkę i nalewamy tyle ile nam potrzeba do domowych kropielniczek. Natomiast nie możemy jeszcze umieszczać wody święconej w kropielnicach kościelnych.
   
 • Ponieważ wiele osób
  w ostatnim czasie zgłasza się po zaświadczenia potwierdzające, że mogą pełnić funkcję rodziców chrzestnych do naszej parafii a faktycznie zamieszkują w innej miejscowości (a nawet kraju) wyjaśniamy: parafią do której ma się udać osoba po takie zaświadczenie jest parafia na której terenie obecnie zamieszkują na sposób stały przynajmniej przez trzy miesiące. Poza granicami kraju parafią jest parafia katolicka na której terenie się mieszka lub można przynależeć do tzw. parafii personalnej (często jest to praktykowane w skupiskach Polaków) czyli zgłosić się do najbliższego kapłana prowadzącego duszpasterstwo Polaków na danym terenie. Dane adresowe takich duszpasterzy są podane na stronach Polskiej Misji Katolickiej w danym kraju. 
   
 • XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska
  wyrusza w dniu jutrzejszym, 17 sierpnia, na Jasną Górę. Z racji epidemii będzie ona miała charakter „sztafetowy” tzn. każdego dnia określona liczba pielgrzymów z dotychczasowych grup będzie pokonywała trasę pielgrzymkową i wracała do domów. Szczegółowe informację są na stronach www.pielgrzymkatarnowska.pl. Informacje dotyczące Grupy 11 podane są poniżej. Zachęcamy do udziału w dębickich apelach pielgrzymkowych.

 


Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę

 Piesza Pielgrzymka Tarnowska w tym roku przyjęła sztafetową formę pielgrzymowania. Grupie 11 św. Jadwigi, przypadł ósmy dzień rekolekcji w drodze. W związku z tym pielgrzymi będą spotykać się co dziennie w poszczególnych parafiach naszego miasta by realizować program tegorocznej XXXVIII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.  Na spotkania zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko tych, którzy się zapisali na pielgrzymkę ale wszystkich, którzy razem z nami pragną się modlić i doświadczyć atmosfery pielgrzymki. Każdego dnia będzie sprawowana Eucharystia (za wyjątkiem niedzieli), konferencja, nowenna do Matki Bożej Jasnogórskiej i apel. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 19.00

17 sierpnia – poniedziałek – Parafia św. Jadwigi

18 sierpnia – wtorek – Parafia św. Krzyża

19 sierpnia – środa – Parafia Miłosierdzia Bożego

20 sierpnia – czwartek – Parafia MB Anielskiej

21 sierpnia – piątek – Parafia św. Jadwigi

22 sierpnia – sobota – Parafia św. Krzyża

23 sierpnia – niedziela – Parafia Miłosierdzia Bożego (bez Mszy św.)

24 sierpnia – poniedziałek – Parafia MB Anielskiej (bez pielgrzymów, którzy są w drodze)