• Zakończenie roku szkolnego
  przypada w najbliższy piątek. Sytuacja epidemiczna sprawiła, że uczniowie będą odbierali świadectwa w różnych porach i dlatego godziny nabożeństw dziękczynnych ulegają również zmianie.
  Młodzież szkół średnich – I LO im. Jagiełły i ZS Nr 1 im. Kopernika – zapraszamy w piątek na godz. 10.00.
  Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 9 zapraszamy w piątek na godz. 18.00.
   
 • Uroczystość Pierwszej Komunii św.
  odbędzie  się w naszej parafii w najbliższą niedzielę 28 czerwca. Pierwsza grupa dzieci będzie przeżywała swoją uroczystość o godz. 10.30; druga o godz. 12.00 i trzecia o godz. 14.00. Miejsca w kościele w tych godzinach pozostawiamy dla dzieci oraz ich rodzin. Pozostali uczestnicy niedzielnej Eucharystii niech pozostaną na zewnątrz kościoła.
   
 • Pierwsza spowiedź święta dzieci
  będzie w sobotę o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. W tych godzinach spowiadamy tylko dzieci. Rodziny tychże dzieci prosimy o skorzystanie ze sakramentu pokuty w ciągu tygodnia w godzinach podanych w biuletynie.
   
 • Wszystkich parafian
  prosimy o modlitwę w intencji dzieci przystępujących do pierwszej Komunii św. oraz ich rodzin. Prośmy, aby to wydarzenie było przepełnione wiarą w obecność Chrystusa w Eucharystii, który pragnie uświęcać życie tychże dzieci, a także by rodzice realizowali swoje chrześcijańskie zobowiązania.
   
 • Dziękujemy wszystkim, którzy w oktawie Bożego Ciała
  dbali o piękno procesji eucharystycznej: szczególnie zespołom niosącym feretrony, sztandary, baldachim, lektorom i ministrantom, dziewczętom z DSM, siostrom a także rodzicom przyprowadzającym swoje pociechy. Pomimo epidemii, godnie oddaliśmy cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
   
 • Dziękujemy parafianom i panom z KWC
  za pomoc w przygotowaniu i późniejszym demontażu ołtarzy – tym razem ustawionym wokół kościoła. Poczucie obowiązku i troska o wspólne dobro są wyrazem wiary żywej.
   
 • Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana
  Jezusa ufundowała nowy sztandar będący widzialnym znakiem tej wspólnoty modlitewno-apostolskiej. Dotychczasowy sztandar (ufundowany w 1994 r.) wymagał gruntownej renowacji co było nieopłacalne i stąd wzięła się inicjatywa fundacji nowego sztandaru. Poświęcenie miało miejsce w ubiegły piątek (19.06.20) w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niech ten znak pomaga jednoczyć się wszystkim wokół Serca Jezusowego i obietnic, które Jezus dał św. Małgorzacie Marii Alacoque w latach 1673-1684. 
   
 • Epidemia jeszcze niestety trwa
  i musimy zachowywać pewne środki bezpieczeństwa: dystans między osobami, maseczki jeżeli tworzymy skupisko oraz dezynfekcja rąk i ta domowa i ta przy każdej nadarzającej się okazji.
   
 • Komunię św. rozdzielamy nadal w postawie stojącej
  przed głównym ołtarzem, ołtarzami bocznymi i przed wejściami do kościoła jeżeli jest taka potrzeba. W związku z tym, mając na uwadze pewne obserwacje prosimy: w kolejce zachowujemy odstępy i po przyjęciu odchodzimy w jedną stronę; stajemy na wprost kapłana w stosownej odległości, nie ruszamy głową i lekko wysuwamy język. Osoby przyjmujące na rękę kładą lewą dłoń na prawej a kiedy kapłan położy Komunię to prawą ręką biorą i wkładają do ust stojąc przed kapłanem.  Starajmy się stosować te wskazania,  by czynić to godnie i jednocześnie zachowując możliwe bezpieczeństwo.

Książka za złotówkę!

Członkowie Caritasu podjęli inicjatywę obdarowywania książkami wszystkich, którzy po niedzielnej Mszy podejdą do stoisk. Posiadamy znaczną ilość książek, które trudno oddawać na makulaturę. Może jeszcze, ktoś czyta i zechce zabrać interesującą książkę do domu. Książkę można wziąć za symboliczną złotówkę, ale jeżeli ktoś złoży większą ofiarę to będzie to wsparcie biednych naszej parafii.  Zapraszamy na książkowy kiermasz.

 


MODLITWĄ I OFIARĄ CHROŃMY DZIECI to hasło 39 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości pod hasłem trwa na Jasnej Górze. Na pielgrzymkę w tej ważnej intencji z naszej Parafii udali się autokarem przedstawiciele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Z ogólnopolskim wydarzeniem  łączmy się duchowo przez modlitwę o trzeźwość w rodzinach i o ochronę dzieci przed cierpieniem z powodu różnych uzależnień.