• Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  Okres Komunii św. wielkanocnej kończy się w dniu dzisiejszym. Od dzisiaj również istnieje już obowiązek uczestniczenia we Mszy niedzielnej i świątecznej.
   
 • Uroczystość Bożego Ciała
  przypada w najbliższy czwartek. W związku z trwającą jeszcze epidemią nie będzie organizowana procesja eucharystyczna ulicami miasta. Natomiast będzie procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła. Program nabożeństw w tym dniu będzie następujący: Msze św. będą odprawiane wg. niedzielnego porządku czyli o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 14.00; 17.00; 19.00.
   
 • O godz. 10.30 i 17.00
  będą celebrowane Msze św. połączone z procesją do czterech ołtarzy usytuowanych wokół kościoła oraz z pełną liturgia przewidzianą  na ten dzień.
   
 • Procesja Bożego Ciała będzie miała następujący przebieg:
  w kolumnie procesyjnej pójdą osoby niosące feretrony i sztandary, służba liturgiczna, siostry, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopcy oraz panowie niosący baldachim. Pozostali uczestnicy stoją wokół kościoła bez przemieszczania się za procesją. Prosimy, (ze względu na potrzebę zachowania wymogów epidemicznych) aby dzieci sypiące kwiaty rozdzieliły wg. roku urodzenia: na Mszę o godz. 10.30 przychodzą dzieci urodzone w parzystym roku natomiast na godz. 17.00 urodzone w roku nie parzystym.
   
 • Cztery ołtarze wokół kościoła
  przygotowują następujące grupy:
  ołtarz I – kolejarze, i mieszkańcy ul. Kolejowej, Strumskiego i Rzeszowskiej;
  ołtarz II – Kręgi Rodzin, SRK, Rycerstwo Niepokalanej, Straż Honorowa i mieszkańcy ul. Głowackiego, Puszkina;
  ołtarz III – rzemiosło, mieszkańcy Rynku, Sobieskiego, Targowa, Strażacka;
  ołtarz IV – KWC, Odnowa w Duchu Św., RŚŻ i mieszkańcy ul. Cmentarnej.
  Ołtarze należy przygotować już w środę wieczorem od godz. 19.00. Prosimy kontaktować się w tej sprawie z s. Wieńczysławą.
   
 • Przypominamy o patronacie nad figurami procesyjnymi:
  figura NSPJ – Straż Honorowa; figura MB Niepokalanej – Rycerstwo Niepokalanej; figura MB Królowej – Rycerstwo Niepokalanej; figura św. Józefa – p. Edward Wołoch z grupą mężczyzn; figura św. Jadwigi – Rada Duszpasterska; figura św. Teresy – Odnowa w Duchu Świętym; figura Dzieciątka Jezus – ministranci. Figury znajdują się w magazynie na plebanii. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie figur. 
   
 • Ogrodników i kwiaciarnie
  prosimy o ofiarowanie kwiatów do dekoracji ołtarzy a także pomoc florystyczną.
   
 • W Oktawie Bożego Ciała
  uroczystą Eucharystię wraz z procesją celebrowana będzie codziennie o godz. 18.00.

 • Nabożeństwa czerwcowe
  ku czci Najświętszego Serca Pana Jesusa począwszy od 1 czerwca będą odprawiane w dni powszednie po wieczornej mszy zaś w niedziele po mszy o godz. 17.00.
   
 • Nabożeństwo fatimskie
  wraz z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej będzie w sobotę o godz. 20.00. Zapraszamy czcicieli Pani z Fatimy do modlitwy różańcowej. 
   
 • Nabożeństwo dla Róż Różańcowych
  – po długiej przerwie - będzie dzisiaj o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkie Róże do udziału.
   
 • Spotkania Kręgów Domowego Kościoła,
  ze względu na ich specyfikę, nadal pozostają zawieszone. Możliwe są jedynie wspólne nabożeństwa w kościele.
   
 • Przypominamy, że podczas spotkań wszystkich
  grup modlitewno-formacyjnych należy zachować ostrożności i zalecenia bezpieczeństwa epidemicznego. Dezynfekujemy ręce, mamy nałożone maseczki i zachowujemy odległości. Spotkania organizujemy w kaplicy lub dużej Sali Domu Ś. Jadwigi.
   
 • Podczas udziału w nabożeństwach
  staramy się zachować odpowiednie odległości i jeszcze nosimy maseczki.