• Pierwszy piątek i sobota
  miesiąca maja przypadają w tym tygodniu. Nabożeństwo ku czci NSPJ będzie o godz. 7.00; 8.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź tylko według podanych zasad. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie o godz. 7.00; 8.00; 18.00.
   
 • Chorych kapłani jeszcze w tym miesiącu nie odwiedzą
  z racji pierwszego piątku. Prosimy chorych o cierpliwość a zdrowych o umożliwienie pierwszopiątkowej transmisji z naszego kościoła. 
   
 • Nabożeństwa majowe
  rozpoczną się w piątek, pierwszego maja. Z racji trwających ograniczeń zachęcamy do śpiewania „majówek” w domach czy przydrożnych krzyżach i figurach.
   
 • Święto Narodowe 3 Maja
  w tym roku będzie znacznie skromniej obchodzone z powodu epidemii. W niedziele 3 maja o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem skromnych delegacji władz samorządowych i instytucji. Po zakończeniu Mszy św. delegacje złożą kwiaty przy figurze Matki Bożej na Placu Gryfitów. W związku z tym prosimy parafian o udział w niedzielnej Mszy o innej godzinie, tak aby dać możliwość uczestniczenia delegacjom zachowując limit osób dla naszego kościoła.
   
 • Liturgiczny obchód uroczystości NMP Królowej Polski,
  zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski będzie w sobotę 2 maja.
   
 • Wobec licznych zapytań o termin I Komunii Św.
  odpowiadamy: nie jesteśmy w stanie określić tego terminu ze względu na sytuację epidemiczną. Być może – jeżeli rozporządzenia władz na to pozwolą – uda się to zorganizować pod koniec czerwca.
   
 • Komunię Świętą przyjmujemy
  obecnie tradycyjnie lub na rękę, w postawie stojącej, podchodząc do ołtarza i zachowując stosowne odstępy.
   
 • Ofiary złożone poprzez konto
  przyniosły dochód w wysokości 2695 zł (25 osób dokonało wpłaty), złożone bezpośrednio w kościele lub kancelarii dały kwotę 696 zł.  Za wszelkie datki bardzo dziękujemy, gdyż jak na razie pozwala nam to utrzymać funkcjonowanie parafii. Przypominamy, miesięczny koszt utrzymania parafii wyliczony na koniec 2019 roku wyniósł ok. 35 tys. zł wraz z inwestycjami. Bez inwestycji to kwota ok. 25 tys. zł.  
   
 • Przypominamy o konieczności korzystania z maseczek
  ochronnych podczas każdego nabożeństwa. I tutaj pojawia się prośba: osób biorących udział w nabożeństwie jest niewiele i dodatkowo mają maseczki tłumiące dźwięk, co daje efekt jakby prawie nikogo nie było w kościele; stąd prośba o nieco głośniejsze odpowiedzi czy wspólne śpiewy i recytacje.
   
 • Kancelaria nadal jest nieczynna.
  Wszelkie pilne sprawy załatwiamy telefonicznie lub mailowo. Prosimy też o wyczucie czasu telefonowania gdyż często zdarza się odbierać telefony tuż po godz. 6.00 lub nawet po 20.00. Starajmy się pozyskiwać informacje w dotychczasowych godzinach pracy kancelarii: 8.30 – 10.30; 16.00 – 18.00.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
W OBECNYCH WARUNKACH

Sposób korzystania ze spowiedzi:

- przy wszystkich konfesjonałach (7) ustawiamy się po jednej osobie z każdej strony i czekamy na spowiednika

- używamy maseczek ochronnych

- po wyspowiadaniu dwóch osób kapłan opuszcza konfesjonał celem dezynfekcji

- w jednej z podanych poniżej godzin możemy wyspowiadać 14 osób 

Spowiadamy:

- dni powszednie: godz. 6.30; 7.30; 8.00; 15.00 i 18.00.

- niedziele: podczas każdej mszy
FARA DĘBICKA - wersja do druku