• Trwa nadal zarządzenie władz dotyczące liczby
  osób mogących wziąć udział w nabożeństwie. Dlatego przypominamy że podczas każdej Mszy może być obecnych w kościele tylko pięć osób oprócz kapłanów, osób konsekrowanych i posługujących w liturgii. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. W przypadku mszy nowennowych, gdzie jest wiele intencji będzie mogło uczestniczyć tylko pierwszych pięć osób. Dlatego prosimy o pozostanie w domu i łączenie się w modlitwie przez transmisję internetową.
   
 • Jesteśmy niezmiernie wdzięczni
  za pamięć materialną służącą funkcjonowaniu parafii. Rozumiemy trudną sytuację wielu rodzin i osób z powodu epidemii i one nie mogą dzielić się swoją ofiarą z parafią. Jednak są tacy, którzy mogą się dzielić i rozumieją potrzebę wspierania parafii, która przecież nie przestała funkcjonować z powodu epidemii. Z racji ograniczeń prosimy o wpłaty na konto parafii. I tak w miesiącu marcu 26 osób wpłaciło w sumie 2905 zł; w kwietniu, mieliśmy dopiero jedną niedzielę i 38 osób wpłaciło na konto 7025 zł, zaś 4 osoby złożyły bezpośrednio w kancelarii ofiary w kwocie 1370 zł. Za wszystkie ofiary, złożone szczególnie w tym trudnym czasie serdecznie dziękujemy. Ponieważ wiele osób nie ma możliwości przelewu, dlatego po świętach umieścimy w kościele skarbonę z przeznaczeniem na ofiary związane z utrzymaniem parafii.
   
 • Nadal nie możemy bezpośrednio uczestniczyć
  w nabożeństwach celebrowanych w  kościele. Zachęcamy do korzystania z transmisji internetowych z naszego  kościoła: codziennie są transmitowane wszystkie Msze św. o zwyczajowych godzinach, Godzina Miłosierdzia – 15.00; Różaniec  o ustanie epidemii – 20.30. Okazuje się, że znaczna liczba naszych parafian nie ma dostępu do Internetu. Apelujemy do rodzin i sąsiadów tychże osób o stworzenie w ich domach możliwości korzystania z dobrodziejstwa transmisji internetowych. Użyczmy na ten czas jakiegoś niepotrzebnego komputera i udostępnijmy łączność z naszego routera przez wi-fi. To będzie dobry czyn miłosierdzia.
   
 • Niedziela Miłosierdzia przypada za tydzień.
  Parafia Miłosierdzia przeżywa uroczystość odpustową – suma odpustowa o godz. 11.00 ale tylko poprzez udział dzięki transmisji internetowej.
   
 • Sakrament Chrztu jest normalnie
  udzielany małym dzieciom przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i przepisów. Poprzez kontakt telefoniczny ustalane są wszelkie szczegóły związane z konkretnym chrztem.
   
 • Składamy podziękowanie
  Panu Wojciechowi Wieczorkowi i jego rodzinie za ofiarowane kwiaty do Grobu Pańskiego.
   
 • Ofiarę na urządzenie Grobu Pańskiego
  złożyły Róże Różańcowe: Św. Kingi, Św. Faustyny, Św. Klary, Św. Julii, Św. Agaty, Św. Rity, Św. Małgorzaty, Św. Agaty, Św. Zofii, Św. Genowefy, Franciszkański Zakon Świeckich, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym oraz pani Julia Skrzynecka. Składamy podziękowanie za troskę o paschalne symbole w naszym kościele.
   
 • Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne
  nadesłane z racji Świąt Wielkanocnych. Było ich bardzo wiele i jesteśmy wdzięczni za pamięć i wsparcie. Dziękujemy za przekazane środki dezynfekcyjne dla parafii i dla kapłanów – płyny, żele mydło a nawet maseczki, które przyjechały aż z Nowego Sącza.FARA DĘBICKA - wersja do druku