FARA DĘBICKA - wersja do druku

 

 • Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień,
  który przygotowuje wiernych do głębokiego przeżycia Zmartwychwstania Pańskiego. W obecnej sytuacji epidemii jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z wielu obrzędów i uczestnictwa w nich. 
   
 • Pamiętajmy o przystrojeniu
  wszystkich przydrożnych krzyży na terenie naszej parafii.
   
 • Prosimy także o złożenie tradycyjnych ofiar
  na urządzenie Bożego Grobu - Róże Różańcowe, grupy modlitewne i duszpasterskie oraz innych hojnych ofiarodawców.
   
 • Paschaliki i baranki
  są do nabycia w kiosku codziennie w godzinach od 9.00 do 10.00. Przygotowane ofiary wrzucamy do puszek.
   
 • Parafialna Caritas
  przygotowała paczki świąteczne dla potrzebujących wsparcia. Będzie można je pobrać – zgodnie z dotychczasowymi zasadami - we wtorek i środę w kiosku przy kościele w godz. 10.00 – 12.00. 
   
 • W związku z obowiązującymi rozporządzeniami
  w Mszy św. może uczestniczyć tylko pięć osób. W związku z tym pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Trudniejsza jest sytuacja w przypadku mszy nowennowych, gdzie jest kilka intencji – wówczas wpuszczamy pierwszych pięć osób i aby nie było niepotrzebnego napięcia prosimy te osoby o pozostanie w domu i włącznie się w modlitwę poprzez transmisję internetową.
   
 • Nie ma możliwości spowiedzi
  poza wypadkiem bliskiego zagrożenia śmiercią. Kościół wskazuje na możliwość skorzystania z żalu doskonałego i duchowej Komunii Świętej. Kiedy minie stan epidemii będziemy mogli bez żadnych przeszkód uzupełnić w sposób sakramentalny nasze duchowe potrzeby.  
   
 • Post ścisły obowiązuje w Wielki Piątek.
  Osoby od 14 roku życia do późnej starości powstrzymują się od spożywania potraw mięsnych, zaś osoby, które ukończyły 18 rok życia a nie osiągnęły 60 roku życia spożywają dwa posiłki lekkie i jeden do sytości, oczywiście bezmięsne.
   
 • Dziękujemy parafianom
  za materialną troskę o utrzymanie parafii. Kilkanaście osób dokonało wpłaty na konto parafii. Pamiętajmy, funkcjonowanie parafii oparte jest wyłącznie na ofiarach wiernych.  
   
 • Rytuał rodzinny
  to pomoc w przezywaniu tego trudnego czasu. Zachęcamy do skorzystania z niego. Tych, którzy nie posiadają takiego rytuału odsyłamy na strony www.diecezja.tarnow.pl – tam będzie on do pobrania. 

 • W związku z ograniczeniem kontaktów podczas epidemii nie będzie „tzw. oględzin grobów” w związku z planowanym remontem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie z kancelarią parafii.

 

TRIDUUM  PASCHALNE
w liturgii może uczestniczyć tylko pięć osób;
pierwszeństwo w czwartek i sobotę będą miały osoby, które zamówiły intencje, ale tylko pięć pierwszych 
zgłoszonych telefonicznie do środy włącznie

 

WIELKI CZWARTEK
W tym dniu nie sprawuje się innych Mszy Św. tylko Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Nie będzie zwyczajowej adoracji w ciemnicy.  

WIELKI PIĄTEK
W tym dniu nie sprawuje się żadnej Mszy Świętej. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Składać się będzie z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii Św. 

Zachęcamy do adoracji Krzyża świętego w domach. Jak to uczynić? Przygotować krzyż, zgromadzić rodzinę  w jednym pomieszczeniu, włączyć transmisję z naszego kościoła o godz. 17.00 i jeżeli to możliwe podłączyć do telewizora, śledzić z uwagą przebieg liturgii i kiedy kapłan bierze krzyż do adoracji wtedy ojciec lub matka biorą do reki krzyż i podnoszą go nieco w górę a pozostali przyklękają tak jak w kościele i na zakończenie nabożnie całują. Po tak przeżytej adoracji krzyż z dwiema zapalonymi świecami należy umieścić na stole lub innym wyeksponowanym miejscu aż do sobotniego popołudnia. 

WIELKA SOBOTA
Nie będzie adoracji jak również święcenia pokarmów.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.19.00. Poszczególne części tej liturgii są następujące: liturgia światła; liturgia słowa; liturgia chrzcielna i jedyna w tym dniu liturgia Eucharystii.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Msza rezurekcyjna będzie w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. będą o godz. 9.00; 10.30; 12.00; 14.00; 17.00; 19.00.  

 

FARA DĘBICKA - wersja do druku