Wyjątkowa sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju skłoniła rząd do wprowadzenia ograniczeń w gromadzeniu się ludzi i dotyczy to również nabożeństw w kościele. Episkopat podjął decyzję o ograniczeniu ilości osób biorących udział w niedzielnej Mszy św. do 50 osób.

Wcześniej biskupi udzielili dyspensy (ważnej do 29 marca) od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej nie tylko dla osób starszych i dzieci,  ale również dla tych, którzy czują się zagrożeni wirusem.

Biskup tarnowski wydał w dniu 14 marca 2020 r. dekret w którym udziela wszystkim diecezjanom dyspensy od uczestnictwa we Mszy Św. Niedzielnej aż do odwołania. Zawiesza również wspólne celebrowanie wszelkich innych nabożeństw – Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, i inne zachęcając do indywidualnego i rodzinnego odprawiania. Ponadto zawieszone są wszelkie spotkania modlitewno- formacyjne, kursy przedmałżeńskie, pielgrzymki.

W związku z tym apelujemy o pozostanie w domach i korzystanie z licznych transmisji Mszy Świętej. Do udziału we Mszy św. odprawianej w Kościele zapraszamy szczególnie osoby, które zamówiły Mszę św. w tym dniu oraz ich rodziny.

Do kościoła wejdzie tylko 50 osób, zgodnie z zarządzeniem, a pozostałe będą musiały powrócić do domów.

W niedzielę 15 marca Msze św. będą o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 9.45; 10.30; 12.00; 12.45; 14.00; 16.00; 17.00; 18.00; 19.00.  

Prosimy o śledzenie komunikatów w tej sprawie w mediach i na stronach internetowych parafii.

Prosimy, by o tych zmianach poinformować osoby starsze i samotne, które nie mają dostępu do Internetu.

 

Proboszcz Parafii Św. Jadwigi w Dębicy.

Dekret Biskupa Tarnowskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce
14 marca 2020 roku